TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Het klimaat is aangenaam, ligt tussen de heuvels en er is een Promenade des Anglais. Niet zo gek dus dat Ilja Gort zich deze Gort over de Grens in Nice waant. Ten onrechte, hij is in Nyons, een stadje in de Drôme. Met 'Petit Nice' als bijnaam, dat dan weer wel.
De Nyonse promenade loopt niet langs de kust - het plaatsje ligt in het Franse binnenland - maar leidt over de heuvels naar de olijfboomgaarden. Die dragen vruchten van het type tanche, een olijvenras dat alleen in deze omgeving voorkomt.
De Nyonners zijn trots op hun olijven, die als ze rijp zijn zwart, een beetje gerimpeld en anderhalve centimeter lang zijn, en een beschermde status hebben. Gort wordt in Nyon getrakteerd op een feestmaal. Eén ingrediënt lijkt op voorhand alvast vast te staan.
Gort over de Grens is iedere zaterdag rond 20:39 uur te zien bij AVROTROS op NPO2.
Vanavond op TV: Code of silence, RTL GP: Dakar, Trolls 3: Band Together
15:58GTST-karakter Steef Verduyn neemt afscheid: 'Ik moest even snikken van binnen'
14:25'Goede maatjes' uit B&B Vol Liefde bijna weer herenigd
13:09Goede Tijden? Nu even niet... dit staat Meerdijk deze maand te wachten
12:23Van radio naar beeldbuis: Mattie & Marieke straks elke ochtend ook op tv