TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Het verschil tussen wrang bocht en een mooi glas proeven de meeste mensen wel. Maar welke wijn bij welk gerecht hoort, en hoe lang een geopende fles wijn goed blijft, zijn lastiger kwesties. Gelukkig weet Ilja Gort raad. In Gorts Wijnkwartier beantwoordt hij vragen van de kijkers.
Hij weet waarover hij het heeft. Niet alleen verbouwt hij zelf wijn op een chateau in de Bordeaux, maar ook reist hij al jaren Europa door voor programma's over eten en, vooral, drinken. De afgelopen jaren waren dat Italië, Spanje en zijn tweede vaderland Frankrijk. Bijna geen streek bleef onbesproken, bijna geen druif onbenoemd.
Hoewel kenner en liefhebber, heeft Gort aan dikdoenerij een bloedhekel. Het belangrijkste van wijn is dat het lekker is. En dat mogen de kijkers weten ook.
Gorts Wijnkwartier is vanaf 20 november 2023 iedere maandag om 21:12 uur te zien bij AVROTROS op NPO2.
De TV van gisteren: Linda de Mol pinkt een traantje weg na treffende woorden van finalist in Miljoenenjacht
11:00Christiaan Bauer over nieuw seizoen De Bauers: 'Er is veel veranderd' (video)
09:56Nieuw seizoen Brandmerk gaat over kinderen met vermoorde ouders: 'Enorme veerkracht'
09:25De TV van gisteren: hysterische fotoshoot en opvallende bekentenis in Only Joling
10:51Bondgenoten-sterren Floris en Senna bevestigen einde relatie: 'Houden nog steeds van elkaar'