TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In 1672 naderen de troepen van de Franse koning Lodewijk XIV in rap tempo het westen van Nederland. Lodewijks bondgenoten, de Duitse bisschoppen Bernard von Galen en Maximiliaan Hendrik van Beieren, rukken vanuit het oosten op naar het noorden. Gelukkig heeft Den Haag een plan klaarliggen om Nederland van de ondergang te redden.
In een mooi voorbeeld van hoe de geschiedenis zich blijft herhalen vertelt Het Rampjaar 1672 deze week hoe boze boeren zich ook toen al fel verzetten tegen de Haagse plannen. Met de Hollandse Waterlinie kan de invasiemacht worden geweerd, maar daarvoor moet er wel veel boerenland onder water worden gezet. Via opstandjes en clandestiene acties proberen de boeren de inundatie te saboteren, maar uiteindelijk krijgt Den Haag zijn zin.
Adriaan van Toor reageert op overlijden Hans Beijer (83): 'Toegewijde, fijne collega'
14:38Got Talent deelt eerste beelden en die zitten bomvol spektakel
14:12Jiry legt onverwacht vertrek bij B&B Vol Liefde-Iris uit: 'Er zat geen liefde in'
13:27Humberto Tan met lege handen voor aanvang van nieuw tv-seizoen
12:49Donny Roelvink (28) doet controversiële uitspraken over rol van zijn toekomstige vrouw: 'Als ik haar dingen moet verbieden is ze al mijn vrouw niet'