TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In 1672 naderen de troepen van de Franse koning Lodewijk XIV in rap tempo het westen van Nederland. Lodewijks bondgenoten, de Duitse bisschoppen Bernard von Galen en Maximiliaan Hendrik van Beieren, rukken vanuit het oosten op naar het noorden. Gelukkig heeft Den Haag een plan klaarliggen om Nederland van de ondergang te redden.
In een mooi voorbeeld van hoe de geschiedenis zich blijft herhalen vertelt Het Rampjaar 1672 deze week hoe boze boeren zich ook toen al fel verzetten tegen de Haagse plannen. Met de Hollandse Waterlinie kan de invasiemacht worden geweerd, maar daarvoor moet er wel veel boerenland onder water worden gezet. Via opstandjes en clandestiene acties proberen de boeren de inundatie te saboteren, maar uiteindelijk krijgt Den Haag zijn zin.
Televisie- en radiopresentator Bas Westerweel op 62-jarige leeftijd overleden
16:29Zo kun je dit weekend live én gratis naar Max Verstappen op de Nürburgring kijken
14:57Jack van Gelder ontkracht uitspraak over Hélène Hendriks: 'Totaal niet boos'
14:18Erben Wennemars stopt als schaatsanalist bij NOS: 'Kan mijn werk niet meer op de vrije manier doen die ik nastreef'
11:01Marijn Kuipers deelt haar verborgen strijd met boulimia in BNNVARA-documentaire