TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Dankzij de waterlinie is de Franse opmars voorlopig gestuit, maar toch is het Nederlandse volk er in 1672 niet gerust op. Via valse verdachtmakingen krijgen de regenten de schuld in de schoenen geschoven, en de woede concentreert zich op de gebroeders Johan en Cornelis de Witt. Dat komt het Huis van Oranje goed uit.
Het Rampjaar 1672 vertelt deze week hoe de volkswoede uitmondt in een van de lelijkste hoofdstukken uit de Nederlandse geschiedenis: de gevangenzetting en marteling van Cornelis de Witt, de lynchpartij waarbij beide broers om het leven komen en de publieke verminking van hun lichamen.
Veel historici zijn het erover eens dat Willem III van Oranje van de moordplannen wist, maar niet ingreep. In ieder geval liet hij de daders niet vervolgen.
Komt er nóg een seizoen of zelfs film van Gooische Vrouwen? Linda de Mol deelt veelbelovende update
10:35Toch geen verkering: Arie klimt in de pen over 'anders geïnterpreteerde' relatie met Caroline na B&B Vol Liefde
10:00Yvon Jaspers stuitte op weerstand tijdens het maken van documentaire: 'Er werd geadviseerd niet met mij te praten'
09:58Yves Berendse raakt gevoelige snaar bij Fay Claassen in Beste Zangers
09:05De TV van gisteren: ruim 1 miljoen kijkers zien Mystery Queen voor grote verrassing zorgen in finale Make Up Your Mind