TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Dankzij de waterlinie is de Franse opmars voorlopig gestuit, maar toch is het Nederlandse volk er in 1672 niet gerust op. Via valse verdachtmakingen krijgen de regenten de schuld in de schoenen geschoven, en de woede concentreert zich op de gebroeders Johan en Cornelis de Witt. Dat komt het Huis van Oranje goed uit.
Het Rampjaar 1672 vertelt deze week hoe de volkswoede uitmondt in een van de lelijkste hoofdstukken uit de Nederlandse geschiedenis: de gevangenzetting en marteling van Cornelis de Witt, de lynchpartij waarbij beide broers om het leven komen en de publieke verminking van hun lichamen.
Veel historici zijn het erover eens dat Willem III van Oranje van de moordplannen wist, maar niet ingreep. In ieder geval liet hij de daders niet vervolgen.
Partnerbijdrage
Bekend MAFS-gezicht gaat het theater in
12:34Carrie strikt bijzondere gasten voor allerlaatste Carrie op Vrijdag
12:08Dit zijn de gasten van De Oranjezomer op woensdag
10:30Alles over de Gouden Televizier-Ring 2026
10:30Dit zijn de 5 winnaars van de derde kwalificatieronde voor de Gouden Televizier-Ring 2026