TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In 1849 volgde Willem III zijn vader op als koning van Nederland, dat kort daarvoor de koninklijke macht fors had ingeperkt. Dat zinde de nieuwe vorst niets. In Het Verhaal van Nederland vertelt Daan Schuurmans hoe Willem III zich verzette tegen het idee dat hij de koning was in een land dat door anderen bestuurd werd.
Zijn pogingen om het tij te keren leidden regelmatig tot wrijving met het parlement, maar zetten uiteindelijk geen zoden aan de dijk. Willem III was een weerbarstig staatshoofd, een notoire rokkenjager en een onhebbelijk, egoïstisch en driftig mens. Als opperbevelhebber van de strijdkrachten dreigde hij na rellen in Schiedam de stad met granaten te bestoken. Niet voor niets stond hij onder antimonarchisten bekend als 'koning Gorilla'.
Cristiano Ronaldo en Engeland staan vandaag centraal op het WK voetbal. Portugal hoopt zich te herstellen van het verrassende gelijkspel tegen DR Congo, terwijl Engeland de sterke start tegen Kroatië een vervolg wil geven.
Kijkers genieten van make-over in Huizenruilers: 'Eindelijk een eigen slaapkamer'
20:57Tina Nijkamp: 'Vivienne van den Assem presenteert Nederland op Vakantie (RTL4)'
15:49Talpa trekt nu al de stekker uit nieuw programma Vijf Dagen Vast
15:25De boerderij van Judith en Bart uit Winter Vol Liefde is gered
14:48Speelschema knock-outfase (zestiende finales) WK voetbal