TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In de jaren 80 groeide 'We are the world' uit tot de succesvolste liefdadigheidssingle ooit. Hierop volgde een Nederlandse variant getiteld 'Samen'. De opbrengst daarvan kwam eveneens ten goede aan de in hongersnood verkerende bevolking in Afrika.
Waar artiesten als Michael Jackson en Lionel Richie hun medewerking verleenden aan 'We are the world', waren op de Nederlandse plaat onder anderen Ria Valk, Gemma van Eck en Ben Cramer te horen. Samen met Philip Freriks blikken zij terug op de binnenlandse versie.
En de presentator treft meer mensen die destijds een positieve verandering teweeg probeerden te brengen. Zo spreekt hij met de oprichters van de Amsterdamse sportvereniging Tijgertje, die homoseksuelen weerbaar wilden maken tegen potenrammers.
Deze aflevering van In de Voetsporen van de Jaren 80 is op woensdag 3 december 2025 om 20:25 uur te zien op NPO 2.
Cristiano Ronaldo en Engeland staan vandaag centraal op het WK voetbal. Portugal hoopt zich te herstellen van het verrassende gelijkspel tegen DR Congo, terwijl Engeland de sterke start tegen Kroatië een vervolg wil geven.
Oos Kesbeke gaat verre reis maken in nieuw seizoen De Augurkenkoning
10:21Netflix-serie Haantjes krijgt een derde seizoen
10:06MAX Vakantieman keert terug: dit kun je verwachten van het nieuwe seizoen
10:00Danny Froger onthult grootste uitdaging in Het Perfecte Plaatje op Reis: 'Het is daar een chaos'
09:13Videoland deelt eerste details van nieuwe dramaserie Dochters