TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Haarlemmer Jan Janszoon leidde in de zeventiende eeuw een avontuurlijk, gevaarlijk en haast ongelooflijk bestaan. De redactie van Andere Tijden brengt zijn geschiedenis tot leven in de vierdelige documentaireserie Jan Janszoon, Piraat van de Wereld. Acteurs Aus Greidanus sr. en Gaite Jansen vertolken de rollen van Janzsoon en zijn dochter Liesbeth.
Na de verwoesting van zijn geboortestad door de Spanjaarden in het Beleg van Haarlem besloot Janszoon als kaper Spaanse schepen te plunderen. Hij werd stuurman aan boord van het schip van de Nederlandse piraat Ivan de Veenboer, die opereerde vanuit Barbarije, een deel van de kust van Noord-Afrika. Na de dood van De Veenboer nam Janszoon diens zaken over. Hij werd moslim en begon een carrière als slavenhandelaar.
De vierdelige serie Jan Janszoon, Piraat van de Wereld is vanaf 9 februari wekelijks om 22:19 uur te zien bij NTR op NPO2.
Expeditie Robinson-kandidaten Camiel en Mátyás houden hun eigen eetproef
10:27Dit programma vervangt Hunted op de maandagavond
08:31De TV van gisteren: Floor Jansen blaast iedereen omver met rocknummer in Als IK het Zing
06:47Vanavond op TV: Schaatsen: EK afstanden Tomaszów, MasterChef USA, Unstoppable
22:04Kijkers geraakt door verhaal van Klaas in Winter Vol Liefde