TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Haarlemmer Jan Janszoon leidde in de zeventiende eeuw een avontuurlijk, gevaarlijk en haast ongelooflijk bestaan. De redactie van Andere Tijden brengt zijn geschiedenis tot leven in de vierdelige documentaireserie Jan Janszoon, Piraat van de Wereld. Acteurs Aus Greidanus sr. en Gaite Jansen vertolken de rollen van Janzsoon en zijn dochter Liesbeth.
Na de verwoesting van zijn geboortestad door de Spanjaarden in het Beleg van Haarlem besloot Janszoon als kaper Spaanse schepen te plunderen. Hij werd stuurman aan boord van het schip van de Nederlandse piraat Ivan de Veenboer, die opereerde vanuit Barbarije, een deel van de kust van Noord-Afrika. Na de dood van De Veenboer nam Janszoon diens zaken over. Hij werd moslim en begon een carrière als slavenhandelaar.
De vierdelige serie Jan Janszoon, Piraat van de Wereld is vanaf 9 februari wekelijks om 22:19 uur te zien bij NTR op NPO2.
Zangeres van Zweedse inzending voor Songfestival is haar stem kwijt
10:10Met deze artiesten krijgt de WK Voetbal-finale nog meer glans
10:00Cornald Maas neemt tijdens deze Songfestival-act een plaspauze: 'Ik heb een behoorlijke hekel aan dit nummer'
09:26'Op deze datum start We Zijn Er Bijna'
08:32De TV van gisteren: Kijkers laten The Passion Hemelvaart massaal links liggen