TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Haarlemmer Jan Janszoon leidde in de zeventiende eeuw een avontuurlijk, gevaarlijk en haast ongelooflijk bestaan. De redactie van Andere Tijden brengt zijn geschiedenis tot leven in de vierdelige documentaireserie Jan Janszoon, Piraat van de Wereld. Acteurs Aus Greidanus sr. en Gaite Jansen vertolken de rollen van Janzsoon en zijn dochter Liesbeth.
Na de verwoesting van zijn geboortestad door de Spanjaarden in het Beleg van Haarlem besloot Janszoon als kaper Spaanse schepen te plunderen. Hij werd stuurman aan boord van het schip van de Nederlandse piraat Ivan de Veenboer, die opereerde vanuit Barbarije, een deel van de kust van Noord-Afrika. Na de dood van De Veenboer nam Janszoon diens zaken over. Hij werd moslim en begon een carrière als slavenhandelaar.
De vierdelige serie Jan Janszoon, Piraat van de Wereld is vanaf 9 februari wekelijks om 22:19 uur te zien bij NTR op NPO2.
Partnerbijdrage
BBC NL serveert deze kerst een extra spannende special van The Madame Blanc Mysteries. Wat begint als een exclusief kerstavondevenement, verandert razendsnel in een race tegen de klok. Jean staat voor een levensgevaarlijke uitdaging.
Heftig: Fadi gaat Peter te lijf in De Bondgenoten
13:05Terugkijken: Martijn Krabbé vertelt openhartig over zijn bewogen jaar (RTL Tonight)
11:09Video: Shownieuws over de eindejaarsspecial van de familie Kesbeke
10:56Angela de Jong tot tranen toe geroerd door laatste aflevering Oogappels
10:37B&B Vol Liefde Petra en Lieske hinten op eigen tv-programma