TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Medio zeventiende eeuw verschenen de eerste brandspuiten in het Nederlandse straatbeeld. Deze waren echter verre van efficiënt; de spuiten moest tijdens het blussen constant worden bijgevuld en de brandweer moest griezelig dicht bij de vlammen staan om het vuur te bestrijden.
Jan van der Heyden en zijn broer Nicolaas schreven geschiedenis door de aloude brandspuit te veranderen in een brandslang. Hiermee kon het bluswater direct uit de grachten worden gepompt. Ook konden de spuitgasten meer afstand nemen van de brandhaard tijdens het blussen.
In Jekels Jacht volgt Diederik Jekel het spoor van de Amsterdamse broers. De wetenschapsjournalist probeert hun revolutionaire uitvinding niet alleen na te bouwen, hij wil er ook een echte brand mee doven.
Jan Versteegh geeft kijkje achter de schermen bij De Bondgenoten
14:11Baantjer-acteur Piet Kamerman (Lowietje) overleden
13:46Videoland gaat het concert van Yves Berendse live uitzenden
13:21Kijkers raken niet uitgepraat over Josylvio in De Verraders
12:48Gemist op SBS6 dit weekend: gillende Eveline Stallaart, ontklede Peter Gillis en knikkerkussers