TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Medio zeventiende eeuw verschenen de eerste brandspuiten in het Nederlandse straatbeeld. Deze waren echter verre van efficiënt; de spuiten moest tijdens het blussen constant worden bijgevuld en de brandweer moest griezelig dicht bij de vlammen staan om het vuur te bestrijden.
Jan van der Heyden en zijn broer Nicolaas schreven geschiedenis door de aloude brandspuit te veranderen in een brandslang. Hiermee kon het bluswater direct uit de grachten worden gepompt. Ook konden de spuitgasten meer afstand nemen van de brandhaard tijdens het blussen.
In Jekels Jacht volgt Diederik Jekel het spoor van de Amsterdamse broers. De wetenschapsjournalist probeert hun revolutionaire uitvinding niet alleen na te bouwen, hij wil er ook een echte brand mee doven.
Partnerbijdrage
Kijkers genieten van enorme plottwist in Vals Spel: 'Geweldig'
10:57Ruben Nicolai legt het nog een keer uit: 'Zo werkt Pandora'
10:29Familie Bakhcha uit Een Huis Vol gaat op reis: 'Eindelijk uit Nederland'
09:45Dit programma vervangt Een Huis Vol op NPO1
09:33Terugkijken: Jamai brengt Schindler's List opnieuw tot leven in Maestro