TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Medio zeventiende eeuw verschenen de eerste brandspuiten in het Nederlandse straatbeeld. Deze waren echter verre van efficiënt; de spuiten moest tijdens het blussen constant worden bijgevuld en de brandweer moest griezelig dicht bij de vlammen staan om het vuur te bestrijden.
Jan van der Heyden en zijn broer Nicolaas schreven geschiedenis door de aloude brandspuit te veranderen in een brandslang. Hiermee kon het bluswater direct uit de grachten worden gepompt. Ook konden de spuitgasten meer afstand nemen van de brandhaard tijdens het blussen.
In Jekels Jacht volgt Diederik Jekel het spoor van de Amsterdamse broers. De wetenschapsjournalist probeert hun revolutionaire uitvinding niet alleen na te bouwen, hij wil er ook een echte brand mee doven.
Mike in laatste aflevering De Hanslers: 'Denise, je hebt dit zelf veroorzaakt'
10:00Jan Versteegh zou zelf ook wel mee willen doen aan No Way Back VIPS
08:58Weerbericht: 'Vrijdag meer sneeuw met zelfs een sneeuwjacht'
08:42De TV van gisteren: Kijkers ergeren zich kapot aan Claudia in Winter Vol Liefde: ‘Waarom die zus?!’
08:37Fidan Ekiz over Monique Hansler: 'Ik dacht... wat een heks'