TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Elektrische auto’s worden gezien als een relatief nieuwe uitvinding. Toch reed er in 1835 al een elektrisch karretje door de straten van Groningen. Deze kon op een volle accu twintig minuten rijden en anderhalve kilo vervoeren. Dat maakte het natuurlijk ongeschikt voor personenvervoer, maar het betrof dan ook een schaalmodel.
Helaas heeft deze creatie niet tot een revolutie geleid; uitvinder Sibrandus Stratingh overleed voordat hij deze voorloper van de elektrische auto verder kon ontwikkelen. Het wagentje is nog altijd te bewonderen in het Universiteitsmuseum van Groningen.
In Jekels Jacht probeert Diederik Jekel met de technologie van toen een uitvergrote versie te maken van deze uitvinding. Daarbij mag een proefritje uiteraard niet ontbreken.
Jekels Jacht zie je iedere woensdag vanaf 22:30 uur bij NTR op NPO2.
Op deze BN'er lijkt Claudia uit Winter Vol Liefde volgens de kijkers
12:41Kijker heeft het gemunt op Maarten Blom uit Een Huis Vol: 'Luie vreetzak'
11:33De streamingtip van de week: Winter Vol Liefde
11:31Deze BN'ers staan centraal in de winterspecial van Casa di Beau 2026
10:29Moeder van Winter Vol Liefde-Andre blijkt Songfestivalzangeres