TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Elektrische auto’s worden gezien als een relatief nieuwe uitvinding. Toch reed er in 1835 al een elektrisch karretje door de straten van Groningen. Deze kon op een volle accu twintig minuten rijden en anderhalve kilo vervoeren. Dat maakte het natuurlijk ongeschikt voor personenvervoer, maar het betrof dan ook een schaalmodel.
Helaas heeft deze creatie niet tot een revolutie geleid; uitvinder Sibrandus Stratingh overleed voordat hij deze voorloper van de elektrische auto verder kon ontwikkelen. Het wagentje is nog altijd te bewonderen in het Universiteitsmuseum van Groningen.
In Jekels Jacht probeert Diederik Jekel met de technologie van toen een uitvergrote versie te maken van deze uitvinding. Daarbij mag een proefritje uiteraard niet ontbreken.
Jekels Jacht zie je iedere woensdag vanaf 22:30 uur bij NTR op NPO2.
Simone Weimans bezoekt voormalige Nederlandse koloniën in nieuwe docuserie
10:54Kijkers van De Bondgenoten kritisch op nieuw onderdeel met AI-coach
09:04Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte presenteren nieuwe vrijdagavondshow
07:51De TV van gisteren: Ik Vertrek-kijkers onder de indruk van verbouwing van Bart en Loes
06:47Vanavond op TV: Dit was het nieuws, 010: De mensen die Rotterdam kleur geven, The Suicide Squad