TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Elektrische auto’s worden gezien als een relatief nieuwe uitvinding. Toch reed er in 1835 al een elektrisch karretje door de straten van Groningen. Deze kon op een volle accu twintig minuten rijden en anderhalve kilo vervoeren. Dat maakte het natuurlijk ongeschikt voor personenvervoer, maar het betrof dan ook een schaalmodel.
Helaas heeft deze creatie niet tot een revolutie geleid; uitvinder Sibrandus Stratingh overleed voordat hij deze voorloper van de elektrische auto verder kon ontwikkelen. Het wagentje is nog altijd te bewonderen in het Universiteitsmuseum van Groningen.
In Jekels Jacht probeert Diederik Jekel met de technologie van toen een uitvergrote versie te maken van deze uitvinding. Daarbij mag een proefritje uiteraard niet ontbreken.
Jekels Jacht zie je iedere woensdag vanaf 22:30 uur bij NTR op NPO2.
RTL verplaatst B&B Vol Liefde: De Aftrap
08:00Carlo Boszhard haalt herinneringen op aan Viola Holt: 'Het gemak waarmee zij schakelde, was meesterlijk'
07:58Opsporing Verzocht verhuist naar de maandagavond
07:53De TV van gisteren: Laatste aflevering Chateau Meiland scoort prima kijkcijfers
07:00GTST Spoilers - maandag 24 t/m donderdag 27 november 2025