TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Elektrische auto’s worden gezien als een relatief nieuwe uitvinding. Toch reed er in 1835 al een elektrisch karretje door de straten van Groningen. Deze kon op een volle accu twintig minuten rijden en anderhalve kilo vervoeren. Dat maakte het natuurlijk ongeschikt voor personenvervoer, maar het betrof dan ook een schaalmodel.
Helaas heeft deze creatie niet tot een revolutie geleid; uitvinder Sibrandus Stratingh overleed voordat hij deze voorloper van de elektrische auto verder kon ontwikkelen. Het wagentje is nog altijd te bewonderen in het Universiteitsmuseum van Groningen.
In Jekels Jacht probeert Diederik Jekel met de technologie van toen een uitvergrote versie te maken van deze uitvinding. Daarbij mag een proefritje uiteraard niet ontbreken.
Jekels Jacht zie je iedere woensdag vanaf 22:30 uur bij NTR op NPO2.
Johan Derksen snapt niets van uitslag The Voice of Holland: ‘Sanne stak er met kop en schouders bovenuit’ (video)
09:29Tommie Christiaan ontmoet zijn oude drugsdealer in EO-programma Hel of Hotel
08:47Video: De Bondgenoten-Fianca over haar avontuurtjes met Casper: ‘Het was een project’
07:54Presentator Wilfred Genee is tijdelijk afwezig bij Vandaag Inside
07:40De TV van gisteren: Meer dan miljoen kijkers voor seizoensslot Kopen Zonder Kijken