TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Joanna Lumley gaat weer op reis. Dit keer volgt ze de specerijenroute zoals ook westerse handelslieden dat in de geschiedenis deden. In vier afleveringen gaat de presentatrice naar Indonesië, India, Madagaskar, Zanzibar en Jordanië.
Joanna Lumley's specerijenroute start op de Banda-eilanden in de Indonesische Molukken. Lang was dit een van de weinige plekken waar de nootmuskaatboom groeide. In de jacht op de nootmuskaat en om het monopolie erop te krijgen, traden de Nederlanders extreem wreed op tegen de eilandbewoners. Later eigenden de Britten zich de handel toe.
Joanna gaat op bezoek bij een familie die nu leeft van de nootmuskaatoogst. Ze reist verder naar Jakarta, om te zien hoe kruidnagels in 'kretek'-sigaretten wordt verwerkt. En om ze te roken.
Mart Hoogkamer hoopt dat er een De Bondgenoten VIPS komt zodat hij mee kan doen: 'Ik vind het zo'n spraakmakend programma'
10:08Je ziet het nieuwste seizoen van Down the Road (België) nu bij NPO Start
09:25Oud-deelnemer Chantal had wel willen trouwen met Rob in Married at First Sight
09:15De TV van gisteren: de kijkers van Heel Holland Bakt Elke Dag ergeren zich groen en geel aan deelnemer Rik
20:01Videoland deelt trailer Kees Flodder vol bekende gezichten