TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Joanna Lumley gaat weer op reis. Dit keer volgt ze de specerijenroute zoals ook westerse handelslieden dat in de geschiedenis deden. In vier afleveringen gaat de presentatrice naar Indonesië, India, Madagaskar, Zanzibar en Jordanië.
Joanna Lumley's specerijenroute start op de Banda-eilanden in de Indonesische Molukken. Lang was dit een van de weinige plekken waar de nootmuskaatboom groeide. In de jacht op de nootmuskaat en om het monopolie erop te krijgen, traden de Nederlanders extreem wreed op tegen de eilandbewoners. Later eigenden de Britten zich de handel toe.
Joanna gaat op bezoek bij een familie die nu leeft van de nootmuskaatoogst. Ze reist verder naar Jakarta, om te zien hoe kruidnagels in 'kretek'-sigaretten wordt verwerkt. En om ze te roken.
Grote zorgen om vermiste Voice-winnaar Ben Saunders na vondst lichaam bij Arnhem
14:19Belgische omroep VRT vraagt ook uitstel aan over deelname aan Eurovisie Songfestival
13:23Robert ten Brink meent dat Pietentijd het Sinterklaasjournaal niet in de weg zit
10:41Op zoek naar echte liefde: deze singles doen mee aan Love Is Blind: Nederland
10:00Irene van de Laar samen met haar zoon te zien in Race across the World: 'Meedoen heeft mijn leven verrijkt'