TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Joanna Lumley gaat weer op reis. Dit keer volgt ze de specerijenroute zoals ook westerse handelslieden dat in de geschiedenis deden. In vier afleveringen gaat de presentatrice naar Indonesië, India, Madagaskar, Zanzibar en Jordanië.
Joanna Lumley's specerijenroute start op de Banda-eilanden in de Indonesische Molukken. Lang was dit een van de weinige plekken waar de nootmuskaatboom groeide. In de jacht op de nootmuskaat en om het monopolie erop te krijgen, traden de Nederlanders extreem wreed op tegen de eilandbewoners. Later eigenden de Britten zich de handel toe.
Joanna gaat op bezoek bij een familie die nu leeft van de nootmuskaatoogst. Ze reist verder naar Jakarta, om te zien hoe kruidnagels in 'kretek'-sigaretten wordt verwerkt. En om ze te roken.
De streamingtip van de week: de nu al veelbesproken serie Heated Rivalry
22:28Rob Geus teruggefloten door rechter: verborgen saunabeelden mogen niet worden uitgezonden
16:11Heated Rivalry-sterren zijn fakkeldragers tijdens Olympische Winterspelen
14:33Chris Zegers maakt zevende seizoen Break Free
13:32Documentaireserie App Me Als Je Thuis Bent komt ook op televisie