TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Joanna Lumley gaat weer op reis. Dit keer volgt ze de specerijenroute zoals ook westerse handelslieden dat in de geschiedenis deden. In vier afleveringen gaat de presentatrice naar Indonesië, India, Madagaskar, Zanzibar en Jordanië.
Joanna Lumley's specerijenroute start op de Banda-eilanden in de Indonesische Molukken. Lang was dit een van de weinige plekken waar de nootmuskaatboom groeide. In de jacht op de nootmuskaat en om het monopolie erop te krijgen, traden de Nederlanders extreem wreed op tegen de eilandbewoners. Later eigenden de Britten zich de handel toe.
Joanna gaat op bezoek bij een familie die nu leeft van de nootmuskaatoogst. Ze reist verder naar Jakarta, om te zien hoe kruidnagels in 'kretek'-sigaretten wordt verwerkt. En om ze te roken.
Partnerbijdrage
Kijkers De Hanslers gaan volgens mama Monique in seizoensslot 'de waarheid' zien
11:31Yves Berendse hoopt op duet met Marco Borsato: 'Lijkt me helemaal te gek'
10:56Chantal Janzen 'voelde soms woede' tijdens opnames nieuw seizoen The Voice of Holland: 'Hoe haal je het in je hoofd?'
10:23Yves Berendse weigerde 'andere stem' op te zetten in The Masked Singer
10:00Linda de Mol blijkt zelf behoorlijk fanatiek: 'Ik speel altijd om te winnen'