TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In Nederland hebben zo’n 2,5 miljoen mensen moeite met de Nederlandse taal. Reguliere nieuwsuitzendingen kunnen zij door het vaak moeilijke taalgebruik en de snelle manier waarop het nieuws wordt besproken vaak niet goed volgen. Het Journaal in Makkelijke Taal, dat de NOS vanaf nu elke werkdag om 17.00 uur verzorgt, biedt uitkomst.
In deze nieuwe vorm gebruiken de presentatoren geen moeilijke woorden, behandelen ze een stuk minder onderwerpen en geven ze daarbij meer duiding en uitleg. De redactie van de NOS betrok de doelgroep om samen tot het perfecte format te komen. “We merkten hoe fijn ze het vinden om het nieuws goed te kunnen volgen. Wij journalisten vonden hun feedback heel leerzaam en inspirerend”, aldus Giselle van Cann, hoofdredacteur NOS Nieuws.
De eerste aflevering van Journaal in Makkelijke Taal zie je op maandag 9 september vanaf 17:00 uur bij de NOS op NPO 1.
Australië strikt wereldster voor Eurovisie Songfestival 2026: dit is haar inzending
13:00Dit is de verrassende nieuwe presentator van We Zijn Er Bijna!
10:00Eveline Stallaart belooft Married at First Sight-seizoen vol verrassingen: 'Viel van de ene verbazing in de andere'
09:23Hendrik Jan Bökkers heeft heel goed nieuws voor de fans van Woeste Grond
09:15In dit programma duikt Emms uit De Verraders binnenkort op