TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Ibericoham staat bij veel tapasrestaurants op de menukaart en wordt gezien als een topper onder de hammen. Het vlees komt exclusief van Spaanse varkens die een bijzonder leven leiden. Zo wordt de ham althans aangeprezen. Keuringsdienst van waarde duikt in de kleine lettertjes.
Op sommige Nederlandse verpakkingen staat namelijk dat de ham maar voor de helft echt van die Iberische varkens komt. Teun van de Keuken gaat naar Spanje om bij ibericoboeren te kijken in welke omstandigheden de varkens daar leven en ontdekt dat niet alle dieren het even goed hebben.
In Nederland belt presentatrice Sosha Duysker rond om uit te zoeken hoe het zit met de hammen. “Je kunt geen rechten ontlenen aan de naam Iberico”, is een van de antwoorden die ze krijgt.
Deze herhaling van Keuringsdienst van Waarde zie je op maandag 14 april 2025 vanaf 21:30 uur bij KRO-NCRV op NPO 1. (HH)
De TV van gisteren: Victor Vlam maakt veel los bij Oranjezomer-kijker
06:47Vanavond op TV: Dertigers, Ik weet er alles van!, Stir of Echoes
12:17Welmoed Sijtsma over laatste weken bij de NPO: 'Voelt niet als een afscheid' (video)
10:38Renze Klamer over nieuwe talkshow: 'De tafel keert terug' (video)
09:17De TV van gisteren: WK Voetbal scoort vele malen hoger dan Avondetappe