TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Vroeger waren parelkettingen vooral iets voor rijke mensen en waren het echt luxeproducten. Ze werden veelal gedragen door bekende sterren, die ervoor zorgden dat ze extreem populair werden.
Sieraden met parels waren echt een statussymbool, maar hoe anders is dat nu. In de winkelstraten en op sociale media wordt de consument overspoeld met deze glanzende balletjes. Influencers maken er reclame voor en ook met een kleine portemonnee zijn ze binnen handbereik.
Keuringsdienst van Waarde vraagt zich af hoe dit kan, want maar één op de ongeveer duizend oesters geeft een parel prijs. De zoektocht naar antwoorden leidt de makers naar Azië, waar parels vaak in grote aantallen worden gekweekt in meren en rivieren. Daardoor zijn ze tegenwoordig zo goedkoop.
Deze aflevering van Keuringsdienst van Waarde zie je op maandag 10 maart 2025 vanaf 21:40 uur bij KRO-NCRV op NPO 1.
Op deze datum start de familie-editie van Echte Meisjes in de Jungle
14:06Presentator en radiodj Robert Jensen op 52-jarige leeftijd overleden
13:02Marco van Basten komende tijd niet te zien op Ziggo Sport
11:51Darts de komende zes jaar nog te zien bij Viaplay
11:26Nieuwe Videoland-serie laat andere kant zien van Willem-Alexander en Máxima