TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Vroeger waren parelkettingen vooral iets voor rijke mensen en waren het echt luxeproducten. Ze werden veelal gedragen door bekende sterren, die ervoor zorgden dat ze extreem populair werden.
Sieraden met parels waren echt een statussymbool, maar hoe anders is dat nu. In de winkelstraten en op sociale media wordt de consument overspoeld met deze glanzende balletjes. Influencers maken er reclame voor en ook met een kleine portemonnee zijn ze binnen handbereik.
Keuringsdienst van Waarde vraagt zich af hoe dit kan, want maar één op de ongeveer duizend oesters geeft een parel prijs. De zoektocht naar antwoorden leidt de makers naar Azië, waar parels vaak in grote aantallen worden gekweekt in meren en rivieren. Daardoor zijn ze tegenwoordig zo goedkoop.
Deze aflevering van Keuringsdienst van Waarde zie je op maandag 10 maart 2025 vanaf 21:40 uur bij KRO-NCRV op NPO 1.
Jennie Jelies op een roze wolk dankzij 'echte Urker'
12:36Jeroen Rietbergen niet vervolgd in zedenzaak The Voice-kandidaat
12:26Love Island-deelnemer Esmee deelt break-up met volgers
10:17Nieuw seizoen van kennisquiz Weet Ik Veel in de maak
09:13Video: Eva Jinek gaat stuk om verjaardagscadeau van Merel Westrik: ‘Geweldig!’