TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Vroeger waren parelkettingen vooral iets voor rijke mensen en waren het echt luxeproducten. Ze werden veelal gedragen door bekende sterren, die ervoor zorgden dat ze extreem populair werden.
Sieraden met parels waren echt een statussymbool, maar hoe anders is dat nu. In de winkelstraten en op sociale media wordt de consument overspoeld met deze glanzende balletjes. Influencers maken er reclame voor en ook met een kleine portemonnee zijn ze binnen handbereik.
Keuringsdienst van Waarde vraagt zich af hoe dit kan, want maar één op de ongeveer duizend oesters geeft een parel prijs. De zoektocht naar antwoorden leidt de makers naar Azië, waar parels vaak in grote aantallen worden gekweekt in meren en rivieren. Daardoor zijn ze tegenwoordig zo goedkoop.
Deze aflevering van Keuringsdienst van Waarde zie je op maandag 10 maart 2025 vanaf 21:40 uur bij KRO-NCRV op NPO 1.
Nog meer bezuinigingen-gedoe: de EO stopt met series en documentaires
13:24Zaterdag nog veel meer kerstreclames op tv
11:56Henno en zijn harem uit Onderweg Naar Liefde maken de tongen los
11:54Dit kun je verwachten van de komende editie van Sint & De Leeuw
11:11KRO-NCRV komt met nieuw live-evenement: De kerststal van Nederland