TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Zeker als ze ongebrand zijn bevatten noten veel eiwitten. Daardoor zijn ze een goede vleesvervanger, met ook nog een veel kleinere CO2-voetafdruk dan vlees. Wel kost de teelt vreselijk veel water en moeten ze vaak uit verre landen komen, zoals amandelen uit Californië, cashewnoten uit India en pistachenoten uit Iran.
Dat verklaart voor een deel de hoge prijs in de supermarkt, maar toch heeft Keuringsdienst van Waarde nog vragen. Noten in lucht- en lichtdichte zak zijn vaak veel goedkoper dan die in een doorzichtig plastic bakje. Wat maakt het verschil? Nog vreemder wordt het als verschillende soorten noten en pinda’s door elkaar gemixt in een zakje of bakje belanden. De Keuringsdienst pakt de rekenmachine erbij, want de puzzel wordt heel ingewikkeld.
Keuringsdienst van Waarde is iedere maandag vanaf 21:30 uur te zien bij KRO-NCRV op NPO1. Deze aflevering zie je op 15 april 2024.
Merel Westrik draagt eerbetoon voor Dieuwertje: 'Zo is ze er toch een beetje bij'
10:04Vier Handen op Eén Buik keert binnenkort al terug (met deze BN'ers)
09:45Makers zoeken figuranten voor het allerlaatste seizoen van Flikken Rotterdam
09:30De halve finale van De Alleskunner VIPS 2025 kun je nu al bekijken
09:02Van Onschatbare Waarde van Dionne Stax krijgt een kerstspecial