TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Zeker als ze ongebrand zijn bevatten noten veel eiwitten. Daardoor zijn ze een goede vleesvervanger, met ook nog een veel kleinere CO2-voetafdruk dan vlees. Wel kost de teelt vreselijk veel water en moeten ze vaak uit verre landen komen, zoals amandelen uit Californië, cashewnoten uit India en pistachenoten uit Iran.
Dat verklaart voor een deel de hoge prijs in de supermarkt, maar toch heeft Keuringsdienst van Waarde nog vragen. Noten in lucht- en lichtdichte zak zijn vaak veel goedkoper dan die in een doorzichtig plastic bakje. Wat maakt het verschil? Nog vreemder wordt het als verschillende soorten noten en pinda’s door elkaar gemixt in een zakje of bakje belanden. De Keuringsdienst pakt de rekenmachine erbij, want de puzzel wordt heel ingewikkeld.
Keuringsdienst van Waarde is iedere maandag vanaf 21:30 uur te zien bij KRO-NCRV op NPO1. Deze aflevering zie je op 15 april 2024.
Video: Wat is toch het geheim van al die programma's met BN'ers?
11:13Finaleweek vol spanning: Heel Holland Bakt gooit format radicaal om
10:44André Hazes kondigt uitzending theatershow aan: 'Het is gelukt!'
10:22Wierd Duk loopt boos weg uit EO-programma Dit is de week
09:09Actrice Jennifer Hoffman in verwachting van tweede kind