TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Zijn tweelingbroer Anton is bekender, maar Henri Pieck was net zo’n begenadigd kunstenaar. In deel 2 van Kunst achter Prikkeldraad is journalist Frank Westerman in Buchenwald, het concentratiekamp waar Pieck tot 1945 gevangenzat en werkte als medisch illustrator en laborant.
Op deze plek verdiept Westerman zich in de hoempapamuziek die gevangenen moesten spelen voor de Duitsers, met het Buchenwaldlied als dieptepunt. "We willen nog steeds ja zeggen tegen het leven, want eens zal de dag komen: dan zijn we vrij" klinkt het in het lied uit 1938, dat de gevangenen aan het begin van elke dag moesten zingen. Westerman vervolgt zijn reis naar Theresienstadt. Daar werkte gevangene Jo Spier - een illustrator - mee aan een propagandafilm van de nazi’s.
De deelnemers van de nieuwe spelshow Wolven zijn bekend
13:12De Bondgenoten: 'Anouk is zo'n ongekende trut'
10:23Dit is het uitzendschema van Muziekfeest op het Plein 2026
09:56Deze programma's vervangen het WK Voetbal 2026 na de finale op NPO 1
08:52De TV van gisteren: kijkers genieten van finale Het Perfecte Plaatje op Reis, maar hebben wel een puntje van kritiek