TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In het laatste deel van het drieluik Laat Oorlog Geen Generaties Duren spreekt Hanneke Groenteman met de Afghaanse activist Kamela Hamidy en haar volwassen dochter Morvarid. Ze vluchtten voor het regime van de taliban. “Het geweld tegen vrouwen was niet om aan te zien. Ze zijn er hun leven niet zeker,” vertelt Kamela.
In Afghanistan was Kamela verloskundige en wees vrouwen op hun rechten. In Nederland richtte ze een vereniging op om Afghaanse vrouwen te helpen met gezinsproblemen en met de Nederlandse taal. Groenteman groeide zelf op in een familie die zweeg over oorlogstrauma’s; ze is benieuwd of de Hamidy’s wel over hun oorlogsgeschiedenis praten. Met de serie vestigt War Child aandacht op de 230 miljoen kinderen die opgroeien in conflictgebieden.
Vandaag staat de tweede speelronde in de groepen C en D op het programma van het WK voetbal. Brazilië komt opnieuw in actie, terwijl in groep D de Verenigde Staten en Australië uitmaken wie de perfecte start van het toernooi een vervolg geeft.
Zien: De eerste beelden van de reboot van de serie Fort Alpha
10:19Arjen Lubach strikt Jelka van Houten en Donny Ronny voor zijn nieuwe show Taskmaster
08:14De TV van gisteren: Kijkers schrikken van ‘ongepaste’ opmerking Sayf in De Bondgenoten
08:05Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
06:47Vanavond op TV: Mischa en de mannen die het beter weten, Stars on stage, Jumanji