TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Aan eind van de negentiende eeuw begon men de Nederlandse kust ook te ontdekken voor ontspanning. De overheid streefde ernaar om voor elke laag van de bevolking een 'eigen' badplaats te creëren.
In Zandvoort ging alles niet zoals gepland. Aanvankelijk was deze kustplaats bedoeld voor de elite, maar met de komst van de trein vonden ook andere bevolkingslagen een makkelijke weg naar deze badplaats. Na de oorlog kwamen er naast huizen en hotels, onder andere het racecircuit, een dolfinarium en strandpaviljoens.
In Langs de Kust laat Huub Stapel de ontwikkeling van de badplaats Zandvoort zien. Ook de vakantiekolonies, waar kinderen in de jaren 50 konden aansterken, krijgen aandacht. Stapel spreekt een 'bleekneusje' dat destijds in het koloniehuis St. Joseph verbleef.
De groepsfase van het WK voetbal zit erop na vandaag op. Met onder anderen Engeland, Portugal en wereldkampioen Argentinië in actie belooft het een spannende slotdag te worden, waarop de laatste tickets voor de knock-outfase worden verdeeld.
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
23:51De Oranjezomer: Thomas van Groningen kreeg pikante vraag op vakantie (video)
14:30Komt er een tweede seizoen van Huizenruilers?
13:13Wanneer is de finale van Het Perfecte Plaatje op Reis 2026 te zien?
12:23SBS6 komt met nieuwe spelshow The Golden Elevators