TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Aan eind van de negentiende eeuw begon men de Nederlandse kust ook te ontdekken voor ontspanning. De overheid streefde ernaar om voor elke laag van de bevolking een 'eigen' badplaats te creëren.
In Zandvoort ging alles niet zoals gepland. Aanvankelijk was deze kustplaats bedoeld voor de elite, maar met de komst van de trein vonden ook andere bevolkingslagen een makkelijke weg naar deze badplaats. Na de oorlog kwamen er naast huizen en hotels, onder andere het racecircuit, een dolfinarium en strandpaviljoens.
In Langs de Kust laat Huub Stapel de ontwikkeling van de badplaats Zandvoort zien. Ook de vakantiekolonies, waar kinderen in de jaren 50 konden aansterken, krijgen aandacht. Stapel spreekt een 'bleekneusje' dat destijds in het koloniehuis St. Joseph verbleef.
Oh, yes! Eindelijk is het nieuwe seizoen van Signora Volpe te zien bij BBC NL
08:32Deze artiesten treden op tijdens de eerste editie van Nationale Lichtjesavond
07:54Het is officieel: Caroline en Arie uit B&B Vol Liefde hebben verkering
07:53De TV van gisteren: ‘Verdwenen’ Monique zorgt voor ergernis bij De Hanslers-kijkers
07:00GTST Spoilers - maandag 5 t/m donderdag 8 oktober 2026