TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Aan eind van de negentiende eeuw begon men de Nederlandse kust ook te ontdekken voor ontspanning. De overheid streefde ernaar om voor elke laag van de bevolking een 'eigen' badplaats te creëren.
In Zandvoort ging alles niet zoals gepland. Aanvankelijk was deze kustplaats bedoeld voor de elite, maar met de komst van de trein vonden ook andere bevolkingslagen een makkelijke weg naar deze badplaats. Na de oorlog kwamen er naast huizen en hotels, onder andere het racecircuit, een dolfinarium en strandpaviljoens.
In Langs de Kust laat Huub Stapel de ontwikkeling van de badplaats Zandvoort zien. Ook de vakantiekolonies, waar kinderen in de jaren 50 konden aansterken, krijgen aandacht. Stapel spreekt een 'bleekneusje' dat destijds in het koloniehuis St. Joseph verbleef.
Vanavond op TV: Nederland op film, Secret duets, Ted
19:52Familie Meiland neemt melkveebedrijf over in nieuw RTL 4-programma
17:30Vanaf deze datum is het nieuwe seizoen van Strijders te zien
15:18Valentijne haalt hard uit naar haar broer Casper in De Bondgenoten: 'Je zet me voor schut'
14:34Zien we Joep Sertons nog terug als acteur? Dit zegt hij zelf