TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Aan eind van de negentiende eeuw begon men de Nederlandse kust ook te ontdekken voor ontspanning. De overheid streefde ernaar om voor elke laag van de bevolking een 'eigen' badplaats te creëren.
In Zandvoort ging alles niet zoals gepland. Aanvankelijk was deze kustplaats bedoeld voor de elite, maar met de komst van de trein vonden ook andere bevolkingslagen een makkelijke weg naar deze badplaats. Na de oorlog kwamen er naast huizen en hotels, onder andere het racecircuit, een dolfinarium en strandpaviljoens.
In Langs de Kust laat Huub Stapel de ontwikkeling van de badplaats Zandvoort zien. Ook de vakantiekolonies, waar kinderen in de jaren 50 konden aansterken, krijgen aandacht. Stapel spreekt een 'bleekneusje' dat destijds in het koloniehuis St. Joseph verbleef.
Partnerbijdrage
Openhartige Frans Bauer: 'Mijn moeder Wies zit verder in haar dementie'
09:29Welk programma vervangt De Hanslers: van de Piste naar de Playa op SBS6?
09:04Maak je klaar voor de gloednieuwe crimekomedie Blue Murder Motel bij BBC NL
07:52Vanaf deze datum is het tweede seizoen van Postcode Loterij In de Ring te zien
07:42De TV van gisteren: Sterke start voor De Slimste Mens