TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Kazachstan is het grootste land in Centraal-Azië. Vanaf de achttiende eeuw maakte Rusland er de dienst uit en tussen 1917 en 1991 was het land onderdeel van de Sovjet-Unie. Tegenwoordig spreekt nog steeds een groot deel van de bevolking Russisch, maar probeert Kazachstan een onafhankelijke koers te varen. In Langs de Nieuwe Zijderoute merken Jelle Brandt Corstius en Ruben Terlou dat dit niet makkelijk is.
Aan de Russische grens spreekt Brandt Corstius enkele van de honderdduizenden Russen die in Kazachstan 'op vakantie' zijn, maar in feite proberen te voorkomen dat ze naar de oorlog in Oekraïne worden gestuurd. Terlou is in het noordwesten van Kazachstan, waar China volop investeert in de oliewinning. De vraag is echter of de Kazachen daar van meeprofiteren.
Er staat een aantal mooie topaffiches op het programma vandaag. Noorwegen en Frankrijk strijden om de groepswinst, Spanje neemt het op tegen Uruguay en ook België moet nog vol aan de bak voor een plek in de knock-outfase van het WK voetbal.
Shelly Sterk valt in de smaak bij VI-kijkers: 'Zo doe je dat bij de mannen'
10:11Mats uit De Bachelorette op 28-jarige leeftijd overleden
09:54Wilfred Genee raakt gevoelige snaar bij Johan Derksen: 'Jij bepaalt niet waar ik over praat'
09:07Hart van Nederland-presentatrice Nikki Herr bevallen van tweeling
08:51De TV van gisteren: ruim 1,6 miljoen kijkers blijven wakker voor Oranje