TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Geraldine bezoekt een weerbaarheidstraining in de crisisopvang.
Tijdens de training leren de bewoners van de opvang hoe ze hun mentale en verbale weerbaarheid kunnen ontwikkelen. De spanning neemt de overhand voor Merym en ze trekt zich terug uit de training, maar wil wel met Geraldine in gesprek met haar mentor erbij.
En ze windt er geen doekjes om. "Ik val gewoon op vrouwen en in onze cultuur mag dat niet." Door haar ouders wordt haar seksualiteit niet geaccepteerd en zij willen dat ze verandert. Dat is ze niet van plan. "Ze moeten proberen te accepteren dat ik niet kan veranderen. Ik ben zo."
Op de vraag van Geraldine wanneer de situatie onhoudbaar werd en Merym het huis verliet, schiet haar mentor te hulp. Ze vertelt dat Merym tegen haar wil is uitgehuwelijkt en seksuele handelingen heeft verricht, terwijl ze niet op mannen valt. Ze werd verstoten door haar familie en kreeg serieuze dreigementen van haar broer. Over dat laatste kan ze nog niet praten. Geraldine is zichtbaar aangedaan door het verhaal. "Ik wil je de hele tijd knuffelen. Mag dat heel even?"
Over haar mentor Annemarie spreekt Merym vol liefde. "Ik kan niet zonder haar. Hier ben ik veilig en voel dat ik weer leef."
Five Days Inside is iedere woensdag te zien om 20.30 bij RTL 5.
De TV van gisteren: Make Up Your Mind-kijkers zien hoe Jim net verkeerd raadt
06:47Vanavond op TV: Onze vrouw in Rio, Bestemming X, Superbad
11:53Kippenvel in Got Talent: Noortje maakt indruk met haar allereerste optreden ooit (video)
10:42Johan Derksen maakt pijnlijke vergissing bij opening VI: 'Dat is niet je vrouw?' (video)
10:00Fred van Leer verwacht al jaren dat deze BN'er meedoet aan Make Up Your Mind: 'Vorig jaar wist ik het zeker'