TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Wie kampt met een vorm van ADHD kan een beroep doen op medicatie zoals Ritalin. Dit middel zorgt doorgaans voor meer scherpte en concentratie. Maar dit maakt het ook een geliefd middel onder mensen zonder diagnose of recept. Zo maken studenten er steeds vaker gebruik van tijdens hun studie.
Programmamaker Dionne Slagter kreeg in 2013 zelf de diagnose ADD en slikt dagelijks medicatie. In het drieluik Moordpillen? neemt ze haar eigen gebruik en dat van anderen kritisch onder de loep. De ADHD-pil lijkt een onschuldig geneesmiddel, maar het valt onder de Opiumwet.
Gebruik zonder recept of verkoop van het middel is zelfs strafbaar. In de eerste aflevering gaat ze in gesprek met andere ADHD'ers over hun ervaringen met de medicatie en hoe ze hun toekomst zien.
Partnerbijdrage
Paul de Leeuw verrast in Beste zangers met Laat me niet alleen
08:30Bente krijgt lovende reacties op deelname Beste zangers: 'Het helpt heel veel mensen'
08:23Cherry-Ann Person baalt van castwissels Real housewives of Amsterdam: 'Altijd jammer'
08:00De staf van Special Forces VIPS over het vijfde seizoen: 'We hopen dat kijkers geïnspireerd raken'
08:00Het vijfde seizoen van Special Forces VIPS stream je nu bij Videoland: 'Nog heftiger dan voorgaande jaren'