TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Wie kampt met een vorm van ADHD kan een beroep doen op medicatie zoals Ritalin. Dit middel zorgt doorgaans voor meer scherpte en concentratie. Maar dit maakt het ook een geliefd middel onder mensen zonder diagnose of recept. Zo maken studenten er steeds vaker gebruik van tijdens hun studie.
Programmamaker Dionne Slagter kreeg in 2013 zelf de diagnose ADD en slikt dagelijks medicatie. In het drieluik Moordpillen? neemt ze haar eigen gebruik en dat van anderen kritisch onder de loep. De ADHD-pil lijkt een onschuldig geneesmiddel, maar het valt onder de Opiumwet.
Gebruik zonder recept of verkoop van het middel is zelfs strafbaar. In de eerste aflevering gaat ze in gesprek met andere ADHD'ers over hun ervaringen met de medicatie en hoe ze hun toekomst zien.
Partnerbijdrage
Tranen om bijzondere versie Heb je even voor mij in The Winner Takes it All
08:39De TV van gisteren: The Winner Takes it All verslaat Pandora, maar kritiek op 'ongeloofwaardige' jury groeit
06:47Vanavond op TV: Ruben langs de Zuid-Chinese Zee, The floor, The Back-Up Plan
23:59Kijk vanavond naar de herhaling van de Golden Globes 2026 op FilmBox
11:09Van wintersport naar zon, maar zonder vetpot: dit verdiende Denise aan De Hanslers-serie