TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Zangeres Coosje Smid ontmoet in dit eerste deel van Muzikale Tour van de Vrijheid Ada Terpstra. De tante van Ada, Adèle, werkte in de oorlog als verpleegkundige in het Apeldoornsche Bosch, een Joods-psychiatrische instelling. Een heftige tijd, zo blijkt.
In de nacht van 21 op 22 januari 1943 werden hier namelijk bijna dertienhonderd patiënten en personeelsleden door de Duitsers afgevoerd naar Auschwitz. Ook de tante van Ada keerde nooit meer terug. Hoe was dat voor haar gezin? En welke invloed heeft deze situatie op het huidige leven van Ada?
Coosje Smid wordt door Ada meegenomen door het verhaal van tante Adèle, waarna de zangeres deze indrukwekkende ontmoeting vertaalt naar een bijzondere, muzikale ode.
Zo gaat KRO-NCRV om met de uitgestelde aflevering van De Slimste Mens
12:25Dit zijn de finalisten van Make Up Your Mind 2026
12:05Alles over de Gouden Televizier-Ring 2026
11:39Scrooge Live keert terug en strijkt neer in deze plaats
10:38Emotionele televisieavond door overlijden Paulien Cornelisse