TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Zangeres Coosje Smid ontmoet in dit eerste deel van Muzikale Tour van de Vrijheid Ada Terpstra. De tante van Ada, Adèle, werkte in de oorlog als verpleegkundige in het Apeldoornsche Bosch, een Joods-psychiatrische instelling. Een heftige tijd, zo blijkt.
In de nacht van 21 op 22 januari 1943 werden hier namelijk bijna dertienhonderd patiënten en personeelsleden door de Duitsers afgevoerd naar Auschwitz. Ook de tante van Ada keerde nooit meer terug. Hoe was dat voor haar gezin? En welke invloed heeft deze situatie op het huidige leven van Ada?
Coosje Smid wordt door Ada meegenomen door het verhaal van tante Adèle, waarna de zangeres deze indrukwekkende ontmoeting vertaalt naar een bijzondere, muzikale ode.
Erben Wennemars stopt als schaatsanalist bij NOS: 'Kan mijn werk niet meer op de vrije manier doen die ik nastreef'
11:01Marijn Kuipers deelt haar verborgen strijd met boulimia in BNNVARA-documentaire
10:04'MAX Vakantieman zie je weer vanaf deze datum'
09:16Eerste namen van gasten bekend van nieuw interviewprogramma Wilfred Genee
08:27De TV van gisteren: Meer animo voor tweede halve finale van Eurovisie Songfestival