TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Zangeres Coosje Smid ontmoet in dit eerste deel van Muzikale Tour van de Vrijheid Ada Terpstra. De tante van Ada, Adèle, werkte in de oorlog als verpleegkundige in het Apeldoornsche Bosch, een Joods-psychiatrische instelling. Een heftige tijd, zo blijkt.
In de nacht van 21 op 22 januari 1943 werden hier namelijk bijna dertienhonderd patiënten en personeelsleden door de Duitsers afgevoerd naar Auschwitz. Ook de tante van Ada keerde nooit meer terug. Hoe was dat voor haar gezin? En welke invloed heeft deze situatie op het huidige leven van Ada?
Coosje Smid wordt door Ada meegenomen door het verhaal van tante Adèle, waarna de zangeres deze indrukwekkende ontmoeting vertaalt naar een bijzondere, muzikale ode.
Omroep Max bevestigt startdatum derde seizoen Grannies of Amsterdam
14:29Mart Smeets (79) heeft medelijden met Dione de Graaff na veranderingen Avondetappe
13:41Ergernis in De Bondgenoten: 'Praat eerst een toontje lager Diederik'
13:37Eerste beelden nieuw seizoen Gooische vrouwen verklapt grote plottwist
13:14Wilfred Genee deelt voorproefje van nieuwe single 'Korreltje Zout'
Een ontslagen reddingswerker grijpt in bij een groot ongeluk in een tunnel in Daylight.
