TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Zangeres Coosje Smid ontmoet in dit eerste deel van Muzikale Tour van de Vrijheid Ada Terpstra. De tante van Ada, Adèle, werkte in de oorlog als verpleegkundige in het Apeldoornsche Bosch, een Joods-psychiatrische instelling. Een heftige tijd, zo blijkt.
In de nacht van 21 op 22 januari 1943 werden hier namelijk bijna dertienhonderd patiënten en personeelsleden door de Duitsers afgevoerd naar Auschwitz. Ook de tante van Ada keerde nooit meer terug. Hoe was dat voor haar gezin? En welke invloed heeft deze situatie op het huidige leven van Ada?
Coosje Smid wordt door Ada meegenomen door het verhaal van tante Adèle, waarna de zangeres deze indrukwekkende ontmoeting vertaalt naar een bijzondere, muzikale ode.
Vanavond op TV: Zoals het komt: 100 dagen in de gehandicaptenzorg, Ewout:, The Marksman
22:43Paul Haenen over 50 jaar Bert & Ernie: 'Gaat over vriendschap en warmte' (video)
21:53Video: zo ging Nisha Tara (B&B Vol Liefde) undercover op bezoek bij Lieske
16:01De streamingtip van de week: Onvervalste romantiek in The Love Hypothesis
15:15Zo maak je kans op de laatste tickets voor het Gouden Televizier-Ring Gala 2026