TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Op 4 mei staat Nederland tijdens de Nationale Herdenking stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog en latere oorlogssituaties.
Voorafgaand aan de twee minuten stilte en de kranslegging bij het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam, waar burgemeester Femke Halsema de herdenkingstoespraak houdt, geeft schrijver Dido Michielsen in de Nieuwe Kerk de 4 mei-voordracht. In haar recente boek De Erfenis van mijn Vader schreef Michielsen over het krijgsgevangenschap van haar vader, een KNIL-militair.
Na de plechtigheid gaat de herdenking op NPO 2 verder met een uitzending uit Ommen, waar in de oorlog het straf- en heropvoedingskamp Kamp Erika lag. Hier voerden Herbertus Bikker - de ‘Beul van Ommen’ - en anderen een schikbewind over de gevangenen.
Kijk op zaterdag 4 mei vanaf 18:45 uur naar de NOS op NPO1 om niets te missen van de Nationale Herdenking.
Partnerbijdrage
Fans van Roxy Dekker opgelet: haar eigen docuserie verschijnt al heel snel
12:57Nieuw seizoen Beauty and the Geek komt eraan: deze singles gaan de strijd aan
12:32André Hazes gaat een tv-programma maken met Viktor Verhulst
11:38Urk!-ster Mathilde Keuter over breuk met ex Davy in Shownieuws: 'Ik voel me vies en gebruikt'
10:36Deze BN'ers doen mee aan het vijfde seizoen van LOL: Last One Laughing