TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Op 4 mei staat Nederland tijdens de Nationale Herdenking stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog en latere oorlogssituaties.
Voorafgaand aan de twee minuten stilte en de kranslegging bij het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam, waar burgemeester Femke Halsema de herdenkingstoespraak houdt, geeft schrijver Dido Michielsen in de Nieuwe Kerk de 4 mei-voordracht. In haar recente boek De Erfenis van mijn Vader schreef Michielsen over het krijgsgevangenschap van haar vader, een KNIL-militair.
Na de plechtigheid gaat de herdenking op NPO 2 verder met een uitzending uit Ommen, waar in de oorlog het straf- en heropvoedingskamp Kamp Erika lag. Hier voerden Herbertus Bikker - de ‘Beul van Ommen’ - en anderen een schikbewind over de gevangenen.
Kijk op zaterdag 4 mei vanaf 18:45 uur naar de NOS op NPO1 om niets te missen van de Nationale Herdenking.
Cornald Maas neemt tijdens deze Songfestival-act een plaspauze: 'Ik heb een behoorlijke hekel aan dit nummer'
09:26'Op deze datum start We Zijn Er Bijna'
08:32De TV van gisteren: Kijkers laten The Passion Hemelvaart massaal links liggen
16:14Wanneer is de finale van het WK Voetbal 2026 op tv te zien?
14:49Zo kijken Kyle en Danique terug op Married at First Sight-huwelijk