TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Op 4 mei staat Nederland tijdens de Nationale Herdenking stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog en latere oorlogssituaties.
Voorafgaand aan de twee minuten stilte en de kranslegging bij het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam, waar burgemeester Femke Halsema de herdenkingstoespraak houdt, geeft schrijver Dido Michielsen in de Nieuwe Kerk de 4 mei-voordracht. In haar recente boek De Erfenis van mijn Vader schreef Michielsen over het krijgsgevangenschap van haar vader, een KNIL-militair.
Na de plechtigheid gaat de herdenking op NPO 2 verder met een uitzending uit Ommen, waar in de oorlog het straf- en heropvoedingskamp Kamp Erika lag. Hier voerden Herbertus Bikker - de ‘Beul van Ommen’ - en anderen een schikbewind over de gevangenen.
Kijk op zaterdag 4 mei vanaf 18:45 uur naar de NOS op NPO1 om niets te missen van de Nationale Herdenking.
Partnerbijdrage
Renze: Donny Roelvink krijgt met felle Olcay Gulsen te maken
10:25Vanaf deze datum is Bert & Breakfast op televisie te zien
09:46Dit is wanneer het nieuwe seizoen van Heel Holland Bakt begint
08:15Bartho Braat staat open voor comeback in GTST: 'Zou het best leuk vinden'
07:49De TV van gisteren: Renze, De Hanslers en Strijders vallen tegen op Mega Maandag