TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Op 4 mei staat Nederland tijdens de Nationale Herdenking stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog en latere oorlogssituaties.
Voorafgaand aan de twee minuten stilte en de kranslegging bij het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam, waar burgemeester Femke Halsema de herdenkingstoespraak houdt, geeft schrijver Dido Michielsen in de Nieuwe Kerk de 4 mei-voordracht. In haar recente boek De Erfenis van mijn Vader schreef Michielsen over het krijgsgevangenschap van haar vader, een KNIL-militair.
Na de plechtigheid gaat de herdenking op NPO 2 verder met een uitzending uit Ommen, waar in de oorlog het straf- en heropvoedingskamp Kamp Erika lag. Hier voerden Herbertus Bikker - de ‘Beul van Ommen’ - en anderen een schikbewind over de gevangenen.
Kijk op zaterdag 4 mei vanaf 18:45 uur naar de NOS op NPO1 om niets te missen van de Nationale Herdenking.
Vandaag staat de laatste reeks zestiende finales van het WK voetbal op het programma. Argentinië is de grote blikvanger van de dag, maar ook Australië - Egypte en Colombia - Ghana kunnen zomaar spannende duels opleveren.
Dave Roelvink maakt profdebuut in nieuwe editie van Boxing Gladiators
17:25AVROTROS deelt eerste beelden en startdatum van nieuw seizoen De Bauers
16:09Hier zouden MAFS-Domenik en Ferenc volmondig 'ja' op zeggen
14:21Eerste reacties op GTST-zomercliff binnen: 'Wat een niveau!' en 'Saaiste cliffhanger ooit'
14:03AVROTROS besluit eind augustus over deelname aan Songfestival 2027