TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Op 4 mei staat Nederland tijdens de Nationale Herdenking stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog en latere oorlogssituaties.
Voorafgaand aan de twee minuten stilte en de kranslegging bij het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam, waar burgemeester Femke Halsema de herdenkingstoespraak houdt, geeft schrijver Dido Michielsen in de Nieuwe Kerk de 4 mei-voordracht. In haar recente boek De Erfenis van mijn Vader schreef Michielsen over het krijgsgevangenschap van haar vader, een KNIL-militair.
Na de plechtigheid gaat de herdenking op NPO 2 verder met een uitzending uit Ommen, waar in de oorlog het straf- en heropvoedingskamp Kamp Erika lag. Hier voerden Herbertus Bikker - de ‘Beul van Ommen’ - en anderen een schikbewind over de gevangenen.
Kijk op zaterdag 4 mei vanaf 18:45 uur naar de NOS op NPO1 om niets te missen van de Nationale Herdenking.
WK-reclame KPN: dromende kat Louis krijgt meer aandacht dan Nederlands Elftal
13:05WK-reclame Jumbo: Rob Kemps van Links naar Rechts richting het WK Voetbal
12:25Oos Kesbeke doet een onthulling over zijn naam: ‘Ik heet eigenlijk…’
11:55WK-reclame Albert Heijn: Samuel Welten en het Nederlands Elftal zijn 'Allemaal Oranje'
11:48Nick deelt leuke update over liefdesleven na Married at First Sight