TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De NPO heeft een boete ontvangen van 51.000 euro voor het uitzenden van reclames tijdens het programma Op Zoek Naar Maria. Dat heeft het Commissariaat voor de Media bekendgemaakt.
De boete volgt bijna een jaar na de uitzending. In Op Zoek Naar Maria deden verschillende kandidaten een gooi om de hoofdrol te bemachtigen in de musical The Sound of Music. Tussen de optredens van de kandidaten en de uitslag aan het eind zond de NPO reclames uit. En dat mag juist niet.
Volgens het Commissariaat voor de Media mogen programma’s van de publieke omroep niet onderbroken worden door reclames, omdat dat in strijd is met de Mediawet. En dat is de NPO dus duur komen te staan.
In het verleden zond de NPO geen reclames uit tijdens verschillende edities van Op Zoek Naar. Dat losten ze toen op door de zogeheten 'sing off' los te koppelen van het programma en voor de uitslag nog een ander programma uit te zenden. Deze constructie mag dan weer wel van het Commissariaat.
De TV van gisteren: Nederlandse kijker laat alles zonder voetbal links liggen
08:09Eddy Zoëy deelt details opzet nieuw RTL-zomerprogramma Nederland met vakantie
08:02Estavana Polman te saai voor eigen reallifesoap: ‘We liggen een beetje op de bank samen’
07:58RTL geeft uitsluitsel over terugkeer vrijdageditie GTST
06:47Vanavond op TV: Beck, Herdenking Srebrenica, Deuce Bigalow: Male Gigolo