TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
In haar boek Atlas van een Bezette Stad maakte schrijfster en historicus Bianca Stigter een overzicht van de vele littekens die de Duitse bezetting in Amsterdam heeft achtergelaten. Haar echtgenoot Steve McQueen, regisseur van films als Shame en Twelve Years a Slave, bewerkte het boek tot een monumentale, vierenhalf uur durende documentaire.
De Bezette Stad brengt een bezoek aan 130 verschillende plekken in de hoofdstad, waarbij de stem van Carice van Houten vertelt wat er tijdens de Tweede Wereldoorlog heeft plaatsgevonden.
De haast eindeloze opsomming van schokkende gebeurtenissen en uitgewiste levens is even indrukwekkend als onverbiddelijk en maakt de documentaire geen gemakkelijke zit. De film werd echter wel bekroond met drie Gouden Kalveren.
NPO Doc: De Bezette Stad is op zondag 4 mei 2025 om 22:10 uur te zien op NPO 2.
Deze gebeurtenis zien we in het tweede seizoen van Máxima
11:11Video: Vandaag Inside heeft plots óók last van stroomuitval
10:21Art Rooijakkers geeft update: wanneer keert hij terug bij Nieuws van de Dag?
09:59Wanneer is de laatste aflevering van I Kissed a Girl te zien?
09:10Eurovisie Songfestival 2025: dit is wanneer Claude moet repeteren