TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De tijd van de Noordzeezenders is voorbij, maar radiopiraterij is in Nederland altijd blijven bestaan. Ondanks de inspanningen van de Rijksinspectie Digitale Infrastructuur, die afgelopen jaar ruim honderd piraten uit de ether haalde, zijn illegale stations springlevend.
Vooral in het oosten des lands worden de zenders veel beluisterd door jong en oud. Om boetes van tienduizenden euro's te ontlopen, investeren de eigenaren in krachtige, onbemande zendstations. In de documentaire Tik van de Meule onderzoekt regisseur Geertjan Lassche de populariteit van de zenders.
Naast de liefde voor plaatjes - vaak lokale Nederlandstalige muziek die niet te horen is op de landelijke zenders - is ook het kat-en-muisspel met autoriteiten onderdeel van de piratencultuur.
NPO Doc: Tik van de Meule is op dinsdag 24 december 2024 om 20:25 uur te zien op NPO 2.
Op maandag 15 juni staan er opnieuw vier wedstrijden op het programma tijdens het WK voetbal. Spanje en België beginnen aan hun toernooi, terwijl later in de nacht ook Uruguay en Iran in actie komen.
Dit zijn de gasten van Vandaag Inside Oranje op maandag
09:35Video: Flodder-actrice Lettie Ooshoek (buurvrouw Neuteboom) overleden
09:16Staat Johnny de Mol open voor terugkeer in GTST?
09:09Samenvatting Nederland - Japan WK voetbal 2026 (zonder spoilers)
08:08De TV van gisteren: 'Het is maar goed dat Johan Derksen geen zoon heeft'