TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De tijd van de Noordzeezenders is voorbij, maar radiopiraterij is in Nederland altijd blijven bestaan. Ondanks de inspanningen van de Rijksinspectie Digitale Infrastructuur, die afgelopen jaar ruim honderd piraten uit de ether haalde, zijn illegale stations springlevend.
Vooral in het oosten des lands worden de zenders veel beluisterd door jong en oud. Om boetes van tienduizenden euro's te ontlopen, investeren de eigenaren in krachtige, onbemande zendstations. In de documentaire Tik van de Meule onderzoekt regisseur Geertjan Lassche de populariteit van de zenders.
Naast de liefde voor plaatjes - vaak lokale Nederlandstalige muziek die niet te horen is op de landelijke zenders - is ook het kat-en-muisspel met autoriteiten onderdeel van de piratencultuur.
NPO Doc: Tik van de Meule is op dinsdag 24 december 2024 om 20:25 uur te zien op NPO 2.
Rob Geus teruggefloten door rechter: verborgen saunabeelden mogen niet worden uitgezonden
16:11Heated Rivalry-sterren zijn fakkeldragers tijdens Olympische Winterspelen
14:33Chris Zegers maakt zevende seizoen Break Free
13:32Documentaireserie App Me Als Je Thuis Bent komt ook op televisie
13:14Lachen, bieden en heel veel smerige opdrachten: Frank’s Veiling komt naar Prime Video