TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De tijd van de Noordzeezenders is voorbij, maar radiopiraterij is in Nederland altijd blijven bestaan. Ondanks de inspanningen van de Rijksinspectie Digitale Infrastructuur, die afgelopen jaar ruim honderd piraten uit de ether haalde, zijn illegale stations springlevend.
Vooral in het oosten des lands worden de zenders veel beluisterd door jong en oud. Om boetes van tienduizenden euro's te ontlopen, investeren de eigenaren in krachtige, onbemande zendstations. In de documentaire Tik van de Meule onderzoekt regisseur Geertjan Lassche de populariteit van de zenders.
Naast de liefde voor plaatjes - vaak lokale Nederlandstalige muziek die niet te horen is op de landelijke zenders - is ook het kat-en-muisspel met autoriteiten onderdeel van de piratencultuur.
NPO Doc: Tik van de Meule is op dinsdag 24 december 2024 om 20:25 uur te zien op NPO 2.
Partnerbijdrage
Maak je klaar voor een bloedstollend potje verstoppertje in The House of Hide & Seek. In deze nieuwe familieshow van RTL 4, gepresenteerd door Buddy Vedder en Jamai Loman, draait alles om spanning, tactiek en slim spelen.
Linda de Mol dankbaar voor woorden van Naomi in interview aan RTL Tonight
13:31Goedenavond Nederland schrapt duopresentatie
13:16André Hazes dit najaar te zien bij Videoland en RTL 5 met realityserie: 'Echt zoals het is'
12:27Kijkers kunnen niet stoppen met lachen om nieuwe Vandaag Inside-promo
12:01Nieuwe meidengroep gezocht in WHO'S NXT