TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
"Het is zoeken naar een speld in een hooiberg. Maar die vinden ze dan wel en dat vind ik ongelooflijk knap”, aldus presentator Philip Freriks.
Met drie experts zoekt hij in deze aflevering naar de maker van een anoniem fotoalbum van een Duitse soldaat. Via kleine aanwijzingen ontdekken ze dat het boek in totaal vier jaar oorlogsgeschiedenis beslaat en dat de soldaat in 1938 in dienst kwam. Hij ging naar Sudetenland, was in de haven van Gent en stak bij Venlo de Maas over. Zo wordt langzaam de tocht van de soldaat ontrafeld en ook zijn naam.
Daarna moeten de programmamakers telefoonboeken doorbladeren om mensen met dezelfde achternaam te bellen, zodat Freriks uiteindelijk naar Duitsland kan reizen om het fotoalbum aan de echte nazaten terug te bezorgen.
Deze aflevering van Oorlogsalbums is op vrijdag 13 juni 2025 om 20:30 uur te zien op NPO 2.
Partnerbijdrage
Hélène Hendriks na opvallende actie Hans Teeuwen: 'Ik stuur niemand weg'
10:56Goed nieuws voor Nederlandse Songfestival-kijkers
10:06Opnames We Zijn er Bijna! begonnen: zo start Marlijn haar dag in Kroatië
09:57Maestro terugkijken? Eva Eikhout maakt indruk met De Notenkraker van Tsjaikovski
09:27Hoe laat is de Dodenherdenking op tv te zien?