TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Het doel van beide programma's is hetzelfde: misdrijven oplossen om Nederland zo nog veiliger te maken.
Aan presentator Pim Sedee en politiewoordvoerder Shirien Elsaid de taak om alles in goede banen te leiden. En daarvoor gaan ze niet over één nacht ijs. Met behulp van bewakingsbeelden, reconstructies, politiewoordvoerders vanuit heel Nederland en interviews met slachtoffers schetsen ze namelijk iedere aflevering weer de situatie en context waarbinnen een misdrijf heeft plaatsgevonden. Ze doen dit vanuit verschillende relevante locaties in Nederland.
Dit laatste onderscheidt het programma dan ook van Opsporing Verzocht, zo legt een woordvoerder uit aan Nu.nl. "Opsporing NL gaat meer zaken vanaf locatie behandelen. We reconstrueren zaken vanuit een politiebureau, of op de locatie waar zaken zich deels hebben afgespeeld."
Franki Klarenbeek, coördinator Landelijk Team Opsporingscommunicatie Politie, laat weten het belangrijk te vinden dat dit soort programma's bestaan. "Het is voor de politie heel waardevol dat mensen meehelpen in opsporingsonderzoeken", laat ze weten in het persbericht. "Zij zijn onze extra ogen en oren, voorzien ons van tips en informatie en we weten uit ervaring dat mensen de politie ook graag helpen om zaken oplossen. Zo werken we samen aan een veilig Nederland. We hopen door deze nieuwe samenwerking met RTL ook met behulp van kijkers veel onderzoeken op te kunnen lossen."
Opsporing NL is vanaf maandag 30 mei wekelijks om 20:30 uur te zien bij RTL5.
Er staat een aantal mooie topaffiches op het programma vandaag. Noorwegen en Frankrijk strijden om de groepswinst, Spanje neemt het op tegen Uruguay en ook België moet nog vol aan de bak voor een plek in de knock-outfase van het WK voetbal.
Mats uit De Bachelorette op 28-jarige leeftijd overleden
09:54Wilfred Genee raakt gevoelige snaar bij Johan Derksen: 'Jij bepaalt niet waar ik over praat'
09:07Hart van Nederland-presentatrice Nikki Herr bevallen van tweeling
08:51De TV van gisteren: ruim 1,6 miljoen kijkers blijven wakker voor Oranje
06:47Vanavond op TV: Mischa en de mannen die het beter weten, Stars on stage, King Arthur