TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Toen Margriet van der Linden eind jaren 90 als correspondent in New York werkte, stuitte ze op verhalen van 'hate crimes' die haar nooit hebben losgelaten. Waarom plegen mensen met haatgevoelens geweld tegen anderen, alleen maar omdat ze anders zijn?
In de nieuwe serie State of hate onderzoekt Van der Linden enkele schokkende Amerikaanse haatmisdrijven, te beginnen met de moord op Matthew Shepard. Deze homoseksuele student aan de universiteit van Wyoming stapte in 1998 in Laramie in de auto bij twee jongemannen die hem een lift aanboden.
In plaats daarvan mishandelden ze Shepard zo ernstig dat hij zes dagen later overleed. Van der Linden spreekt met de beste vriendin van het slachtoffer, de lokale sheriff en mensen met bezwaren tegen de lhbtiq+-gemeenschap.
State of Hate is vanaf maandag 8 januari wekelijks vanaf 22:10 uur te zien bij BNNVARA op NPO2.
Kippenvel: Kimberly Fransens schittert met musical-klassieker in Stars On Stage
16:28RTL ziet geen reden tot ingrijpen bij Married At First Sight na ophef Britse editie
16:15Dit zijn de gasten van Vandaag Inside op Curaçao op vrijdag
15:13Zet je schrap: De eerste beelden van de A.S.S. - Anti Survival Show zijn er
14:56Let op: Op deze datum start de Eredivisie weer