TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
In september van 2002 maakte de zeventienjarige Gwen Araujo kennis met vier jonge mannen in Newark, Californië. Ze flirtte en rookte wiet met de vrienden en had later seks met twee van hen.
Toen de mannen een maand later ontdekten dat Gwen transgender was, waren ze zo ziedend dat ze op haar begonnen in te slaan. De daders wurgden hun gewonde slachtoffer met een stuk touw en begroeven haar in het bos.
Al gauw kwam de moord aan het licht en uiteindelijk kregen de daders gevangenisstraffen van zes jaar tot levenslang.
In het slot van State of Hate spreekt Margriet van der Linden met vrienden van Gwen. Ook ontmoet ze haar moeder, die als activist voor transrechten enkele jaren geleden zorgde voor nieuwe wetgeving rond geweld tegen transgendermensen.
State of Hate is op woensdag 27 augustus 2025 om 23:05 uur te zien op NPO 2. (HH)
Video: Suzan & Freek over opnames The Voice: ‘Heel bijzonder om bij te zijn’
10:15Speciale documentaire over Johan Cruijff is op deze datum te zien
08:38De TV van gisteren: Tegenvallende kijkcijfers voor nieuw RTL-programma Kasteel Gekocht, Wat Nu?
06:47Vanavond op TV: Bij ons op de Wallen, Het perfecte plaatje, X-Men: Apocalypse
00:51Komende week in GTST: Zinderende zoektochten en Repelsteeltje repercussie