TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Na tweeënhalf jaar trainen dirigeert Tijl Beckand het Haagse Residentie Orkest terwijl dat de Negende symfonie van Beethoven speelt.
Nederland kan de apotheose meebeleven met een dubbele portie Tijl op NPO 2. Met eerst de slotaflevering van zijn documentairereeks Tijl en de Negende van Beethoven en later op de avond een integrale registratie van het concert.
Het project is hem zwaar gevallen. “Ik dacht vooraf: hoe moeilijk kan het zijn? Ik had die symfonie al zo vaak gehoord. Maar een goede eter is nog geen goede kok. Er zijn elementen in het dirigeren die ik pas twee dagen voor het eindconcert onder controle had.” En dan zitten er opeens 160 musici naar je te kijken, camera’s draaien, familie in de zaal. “Ik dacht: dit doe ik niet gauw nog een keer.”
Partnerbijdrage
Talpa knipt pittige ruzie uit promo van nieuw seizoen De Hanslers: 'Te heftig'
09:53Bizzey zet de toon in Beste Zangers met cover van 'sexy' nummer Clouseau: 'Goud'
09:14Eerste onthullingen in Make Up Your Mind zorgen voor verbijstering: 'Ik zie het nog steeds niet'
08:07De TV van gisteren: Wolven en Taskmaster weten kijkers nog niet te overtuigen op Super Saturday
06:47Vanavond op TV: Zomergasten, Bestemming X, Paul Blart: Mall Cop 2