TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Na tweeënhalf jaar trainen dirigeert Tijl Beckand het Haagse Residentie Orkest terwijl dat de Negende symfonie van Beethoven speelt.
Nederland kan de apotheose meebeleven met een dubbele portie Tijl op NPO 2. Met eerst de slotaflevering van zijn documentairereeks Tijl en de Negende van Beethoven en later op de avond een integrale registratie van het concert.
Het project is hem zwaar gevallen. “Ik dacht vooraf: hoe moeilijk kan het zijn? Ik had die symfonie al zo vaak gehoord. Maar een goede eter is nog geen goede kok. Er zijn elementen in het dirigeren die ik pas twee dagen voor het eindconcert onder controle had.” En dan zitten er opeens 160 musici naar je te kijken, camera’s draaien, familie in de zaal. “Ik dacht: dit doe ik niet gauw nog een keer.”
Partnerbijdrage
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
22:29RTL Boulevard ontroert kijkers met speciale uitzending over Peter R. de Vries
18:12Tim Hofman interviewt BN'ers in nieuwe serie
15:34Koningsdag 2027 wordt in deze stad gevierd
14:24Dieter Coppens komt met bijzonder nieuw programma Wildlife naar NPO 3