TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Na tweeënhalf jaar trainen dirigeert Tijl Beckand het Haagse Residentie Orkest terwijl dat de Negende symfonie van Beethoven speelt.
Nederland kan de apotheose meebeleven met een dubbele portie Tijl op NPO 2. Met eerst de slotaflevering van zijn documentairereeks Tijl en de Negende van Beethoven en later op de avond een integrale registratie van het concert.
Het project is hem zwaar gevallen. “Ik dacht vooraf: hoe moeilijk kan het zijn? Ik had die symfonie al zo vaak gehoord. Maar een goede eter is nog geen goede kok. Er zijn elementen in het dirigeren die ik pas twee dagen voor het eindconcert onder controle had.” En dan zitten er opeens 160 musici naar je te kijken, camera’s draaien, familie in de zaal. “Ik dacht: dit doe ik niet gauw nog een keer.”
Wordt Hitster een succes op Nederlandse televisie?
15:45Winnaar Gouden Televizier-Ring 2026: De Bondgenoten
15:15Meneer de Uil is terug: De Fabeltjeskrant krijgt een compleet nieuw jasje
15:05Peter Pannekoek blikt terug op Gouden Televizier-Ring Gala 2026: 'Op deze grap verheugde ik me echt'
14:15Over Mijn Lijk-Koen voltooit marathon na halfzijdige verlamming