TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Na tweeënhalf jaar trainen dirigeert Tijl Beckand het Haagse Residentie Orkest terwijl dat de Negende symfonie van Beethoven speelt.
Nederland kan de apotheose meebeleven met een dubbele portie Tijl op NPO 2. Met eerst de slotaflevering van zijn documentairereeks Tijl en de Negende van Beethoven en later op de avond een integrale registratie van het concert.
Het project is hem zwaar gevallen. “Ik dacht vooraf: hoe moeilijk kan het zijn? Ik had die symfonie al zo vaak gehoord. Maar een goede eter is nog geen goede kok. Er zijn elementen in het dirigeren die ik pas twee dagen voor het eindconcert onder controle had.” En dan zitten er opeens 160 musici naar je te kijken, camera’s draaien, familie in de zaal. “Ik dacht: dit doe ik niet gauw nog een keer.”
Partnerbijdrage
Je kunt je nu opgeven voor een nieuw seizoen van ADAM zoekt EVA
11:32Ilse DeLange: 'Wanneer The Voice Kids op tv te zien is?'
11:30Docu-serie van Koen Pieter van Dijk krijgt een vervolg
10:08Videoland deelt eerste beelden en startdatum van dramaserie BASTA
09:35Wanneer verschijnt het derde seizoen van De Moeite Waard?! op televisie?