TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Na tweeënhalf jaar trainen dirigeert Tijl Beckand het Haagse Residentie Orkest terwijl dat de Negende symfonie van Beethoven speelt.
Nederland kan de apotheose meebeleven met een dubbele portie Tijl op NPO 2. Met eerst de slotaflevering van zijn documentairereeks Tijl en de Negende van Beethoven en later op de avond een integrale registratie van het concert.
Het project is hem zwaar gevallen. “Ik dacht vooraf: hoe moeilijk kan het zijn? Ik had die symfonie al zo vaak gehoord. Maar een goede eter is nog geen goede kok. Er zijn elementen in het dirigeren die ik pas twee dagen voor het eindconcert onder controle had.” En dan zitten er opeens 160 musici naar je te kijken, camera’s draaien, familie in de zaal. “Ik dacht: dit doe ik niet gauw nog een keer.”
De 5 beste programma's om deze week te streamen
10:52Art Rooijakkers presenteert nieuwe SBS6-quiz
10:00Sosha Duysker heeft zin in de 4Daagse: 'Het is bijna een kruistocht in afritsbroek'
09:53Wanneer is de reallifesoap van Wolter Kroes op tv te zien?
08:44Kijkers balen van de nieuwe uitzendtijd van B&B Vol Liefde