TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Als Tom Egbers iets deelt met de Schotten, is het wel de liefde voor voetbal. De presentator is dan ook niet van plan een bezoek aan het stadion over te slaan. Hij is in deze aflevering van Toms Schotland bij een wedstrijd van Raith Rovers uit Kirkcaldy, een stad in het oosten.
Ook bij deze tweedeklasser zijn de fans uitzinnig en hondstrouw. Een deel van de duizenden supporters stort elke maand geld in een speciaal fonds dat is opgericht om nieuw talent aan te trekken en goede spelers voor de club te behouden. Van clubliefde is het een kleine stap naar de liefde voor clubs, ontdekt Egbers. Met meer dan 550 banen - waaronder enkele van de beste ter wereld - is golf zeker geen elitesport. De presentator is op een paar courts en ziet heel veel ‘gewone mensen’ een balletje slaan.
Tijdens zijn reis ontdekte Tom Egbers een groot verschil tussen de Schotten en hun zuiderburen, vertelde hij in talkshow M. “Je zou denken dat ze net zo ruig zijn als hun natuur, maar ze zijn zachtmoediger dan de Engelsen.” Behalve als het gaat om hun onafhankelijkheid of over voetbal. Schotland en Engeland ruziën al eeuwen over de vraag wie de sport heeft uitgevonden. Volgens (Schots) onderzoek uit 2011 zijn het de Schotten: in de zestiende eeuw organiseerden zij al voetbalwedstrijden op kastelen. In 1568 was koningin Mary Stuart zelfs bij zo’n duel. Zij was daarnaast bijzonder geïnteresseerd in golf.
Partnerbijdrage
De Hanslers-kijkers vragen zichzelf het toch af: 'Waarom krijgt dat mens zendtijd?'
20:51Floortje Dessing gaat over de oceaan in nieuw programma
19:00Tanja Koen (100), gezicht van de beginjaren van televisie, overleden
17:45Renze is terug: dit zijn maandagavond zijn gasten
16:05Chateau Meiland, Het Roer Om en Mr. Frank Visser zijn straks ook op Netflix te zien