TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Op de rafelige Nederlands-Belgische grens ten zuiden van Breda ligt natuurgebied Het Merkske. Het gebied is genoemd naar de beek die erdoorheen kronkelt en zelf de grenslijn vormt. De waterloop van Het Merkske is daarom nooit gekanaliseerd, zodat de stoom en zijn oevers er nog net zo bij liggen als eeuwen geleden.
Voor Vroege Vogels gaat Menno Bentveld op stap in dit onaangeroerde landschap van heidevelden, akkers, bosjes en natte, bloemrijke graslanden. Hij ziet er zwarte spechten, hoort 's avonds de boomkikker en ontdekt zeldzame planten, zoals de knolsteenbreek en karwijselie.
Nog meer bijzonders ziet hij tijdens een duik in het water: de kokerjuffer, het bermpje en zelfs twee uit de kluiten gewassen palingen, een vis die in Nederland ernstig bedreigd is.
Deze aflevering van Vroege Vogels zie je op zondag 26 mei vanaf 19:25 uur bij BNNVARA op NPO2.
Kjeld Nuis en Joy Beune bejubeld door Vandaag Inside-kijkers: 'Die moeten een reallifesoap'
10:41Dit is de startdatum van het derde seizoen van Daar Gaan Ze Weer
10:06Nieuw seizoen Married at First Sight is vanaf deze datum te zien
07:56Alles wat je moet weten over het nieuwe SBS6-programma The Bicycle Race
07:52De TV van gisteren: Talkshows scoren met Nederlandse olympiërs