TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Op de rafelige Nederlands-Belgische grens ten zuiden van Breda ligt natuurgebied Het Merkske. Het gebied is genoemd naar de beek die erdoorheen kronkelt en zelf de grenslijn vormt. De waterloop van Het Merkske is daarom nooit gekanaliseerd, zodat de stoom en zijn oevers er nog net zo bij liggen als eeuwen geleden.
Voor Vroege Vogels gaat Menno Bentveld op stap in dit onaangeroerde landschap van heidevelden, akkers, bosjes en natte, bloemrijke graslanden. Hij ziet er zwarte spechten, hoort 's avonds de boomkikker en ontdekt zeldzame planten, zoals de knolsteenbreek en karwijselie.
Nog meer bijzonders ziet hij tijdens een duik in het water: de kokerjuffer, het bermpje en zelfs twee uit de kluiten gewassen palingen, een vis die in Nederland ernstig bedreigd is.
Deze aflevering van Vroege Vogels zie je op zondag 26 mei vanaf 19:25 uur bij BNNVARA op NPO2.
De streamingtip van de week: Hjem Til Jul seizoen 3
13:14Peter uit De Hanslers krijgt deze opvallende tips van kijkers
11:26Hoe is het toch met Herman Kortekaas (95) uit Peppi en Kokki?
10:49Terugkijken: Denise snapt helemaal niets van haar stage op het terras en moeder Mo heeft kritiek
09:50Familie Lopez maakt comeback in Een Huis Vol