TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Het was kantje boord voor de vuurtoren van Hoek van Holland. 'Het Hoge Licht' was door de aanleg van de Maasvlakte overbodig geworden: de uiteindelijke riviermonding in zee lag nu een stuk verderop, en ook daar stond een vuurtoren.
René Vas was in 1980 pas vijftien jaar oud toen de sloophamer in zijn geliefde toren dreigde te gaan, en deed een poging hem te redden. Hij hield vol en drie jaar later bleek het hoge licht niet alleen gered; Vas mocht er beheerder van worden. Hij is dat nog steeds.
Inmiddels biedt de toren onderdak aan het Kustverlichtingsmuseum, de grootste collectie kustverlichtingsobjecten van Nederland. Vas ontving eerder dit jaar een koninklijke onderscheiding voor zijn inzet. Kefah Allush gaat in Vuurtorenverhalen bij hem langs.
Deze aflevering van Vuurtorenverhalen is op vrijdag 28 november 2025 om 21:05 uur te zien op NPO 2.
Back to the Future geldt als een van de grootste klassiekers uit de jaren 80.
Dit programma vervangt Flikken Maastricht op NPO1
13:35Goed nieuws voor Ik Vertrek-fans: programma zeer binnenkort terug met nieuwe afleveringen
12:43Onderweg naar Morgen-icoon Frits Jansma overleden: 'Iedereen is echt aangedaan'
12:24MAFS terugkijken: Kyle vindt zichzelf geen leuk persoon
11:50Flikken Gent weer vanaf de allereerste aflevering te zien op de Nederlandse televisie
