TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Nieuws
Rechtstreeks verslag van de Nationale Herdenking Slavernijverleden in het Amsterdamse Oosterpark.
Vandaag vindt in het Amsterdamse Oosterpark de Nationale Herdenking Slavernijverleden plaats. Op die dag in 1863 kwam officieel een einde aan de slavernij in de Nederlandse koloniën.
De NOS maakt twee uitzendingen over de herdenking: een rechtstreeks verslag overdag en een uitzending met reportages, gesprekken en een uitgebreide terugblik (om 22:15 uur op NPO 2). Beide programma’s worden gepresenteerd door Simone Weimans.
Centraal in de herdenking bij het Nationaal Monument staan de minuut stilte en de kransleggingen. Die worden dit jaar omlijst door een optreden van Jeangu Macrooy en door toespraken van demissionair minister van Binnenlandse Zaken Kajsa Ollongren, burgemeester Femke Halsema van Amsterdam en de voorzitter van het NiNsee, Linda Nooitmeer.
Vanwege de coronabeperkingen is de herdenking opnieuw alleen toegankelijk voor genodigden en gaat ook het traditionele Keti Koti Festival niet door.
John Williams maakt op deze datum zijn opwachting met Huizenruilers
10:05De startdatum van het RTL 4-programma The House of Hide & Seek is bekend
10:00Stars on Stage keert terug: op deze datum begint het derde seizoen
10:00Gerard Joling kritisch op talkshows: 'Onderwerpen vaak zo zwaar'
09:57Het zestiende seizoen van Familie Gillis: Massa Is Kassa is vanaf deze datum te zien