TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Nieuws
In de Nigerdelta lekt al decennialang elke dag olie op het land en in de rivieren. Shell werd hier na een jarenlange rechtszaak onlangs voor veroordeeld en moet een schadevergoeding betalen aan een aantal Nigeriaanse boeren. Twan Huys onderzoekt in Waarde van de aarde het handelen van Shell in Nigeria en de contacten tussen de oliegigant en de Nederlandse politiek.
Huys praat onder anderen met klokkenluider Fidelia Onoghaife. Zij werkte op de Nederlandse ambassade in Nigeria, maar werd ontslagen nadat zij een interne melding deed over een ambassadeur die vertrouwelijke informatie over een corruptieonderzoek lekte naar Shell. Zij vertelt hoe het ministerie van Buitenlandse Zaken haar zwart maakte. Onterecht, zo bleek: ze haalde bij de rechter haar gelijk.
Partnerbijdrage
Het Engelse voetbalseizoen begint direct met een topaffiche. Arsenal en Manchester City strijden vandaag om de FA Community Shield. Mis deze spannende seizoensopener niet en kijk live mee op Viaplay.
De TV van gisteren: Klinkende kijkcijfers voor winst Jorinde van Klinken op EK atletiek
06:47Vanavond op TV: Harrie Jekkers: In mijn liedjes kan ik wonen, Oh, wat een jaar!, The Dictator
20:11Adriaan van Toor reageert op overlijden Hans Beijer (83): 'Toegewijde, fijne collega'
14:38Got Talent deelt eerste beelden en die zitten bomvol spektakel
14:12Jiry legt onverwacht vertrek bij B&B Vol Liefde-Iris uit: 'Er zat geen liefde in'