TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Nieuws
In de Nigerdelta lekt al decennialang elke dag olie op het land en in de rivieren. Shell werd hier na een jarenlange rechtszaak onlangs voor veroordeeld en moet een schadevergoeding betalen aan een aantal Nigeriaanse boeren. Twan Huys onderzoekt in Waarde van de aarde het handelen van Shell in Nigeria en de contacten tussen de oliegigant en de Nederlandse politiek.
Huys praat onder anderen met klokkenluider Fidelia Onoghaife. Zij werkte op de Nederlandse ambassade in Nigeria, maar werd ontslagen nadat zij een interne melding deed over een ambassadeur die vertrouwelijke informatie over een corruptieonderzoek lekte naar Shell. Zij vertelt hoe het ministerie van Buitenlandse Zaken haar zwart maakte. Onterecht, zo bleek: ze haalde bij de rechter haar gelijk.
Partnerbijdrage
De TV van gisteren: Flikken Rotterdam goed uit de startblokken, 2Voor12 opnieuw dagwinnaar
10:00Patrick Lodiers denkt dat Wat Speelt Er geen problemen zal opleveren: 'Juist in deze rare tijd moet er gelachen worden'
09:56Deze bands doen mee met het nieuwe seizoen van The Tribute: Battle of the Bands
09:35Ontroerend: Maxim Froger verrast vader René met bijzonder optreden in Renze
06:47Vanavond op TV: Een jaar in vogelvlucht, Nederlands domste, The Next Three Days