TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Nieuws
Per 1 mei wordt Xander van der Wulp de vaste politiek duider van het NOS Journaal. De journalist volgt daarmee de ongeneeslijk zieke Ron Fresen op.
Van der Wulp (47) begon al op zeventienjarige leeftijd bij de NOS. Sinds 2008 is hij regelmatig als politiek verslaggever in het journaal te zien en binnenkort dus als vaste politiek duider. "De afgelopen jaren heb ik op allerlei manieren geprobeerd om de politieke ontwikkelingen bij een zo groot mogelijk publiek onder de aandacht te brengen. Ik vind het schitterend dat ik dat nu dagelijks in het NOS Journaal kan gaan doen", zegt Xander over zijn nieuwe functie.
De journalist maakt ook al geruimde tijd de politieke podcast De Stemming en dit zal hij blijven doen. "Ik blijf ook betrokken bij onze online berichtgeving en blijf met plezier de podcast maken." Hij geeft aan het belangrijk te vinden om in zijn podcast meer achtergrond kwijt te kunnen en keuzes te kunnen verantwoorden. "In deze tijd waarin de journalistiek regelmatig onder vuur ligt (ook van politieke partijen), vind ik dat steeds belangrijker", aldus Xander.
Hoofdredacteur Marcel Gelauff van NOS Nieuws is blij met de aanstelling van Xander van der Wulp: "Met zijn ruime ervaring in Den Haag kent hij de politici, weet hij hoe in en rond het Binnenhof de hazen lopen en destilleert hij daaruit de relevante verhalen. Die hij op een heldere, open en onbevangen manier - en waar het kan met een vleugje humor - op ons publiek weet over te brengen."
Na weken vol nachtelijke wedstrijden, verrassende uitslagen en mooie goals is het eindelijk zover: de finale van het WK Voetbal 2026.
Vanavond op TV: North Sea Jazz, De erfgenaam, Monster Trucks
12:54Janine Abbring blikt terug op Zomergasten: 'Dat werd een stroef gesprek'
12:07Cast Flikken Rotterdam eert Cees Geel in rouwadvertentie: 'Dankbaar voor alles wat hij voor de serie heeft betekend'
11:44Neemt Els de Franse B&B van Magda over? B&B Vol Liefde-sterren geven update
10:44FIFA past halftime show van WK-finale aan na kritiek