TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Streaming
In de roerige sixties krijgt de zwarte gangster ‘Bumpy’ Johnson het aan de stok met de Italiaanse maffia. Het imponerende Godfather of Harlem is voor een deel gebaseerd op feiten.
Als de zwarte gangster ‘Bumpy’ Johnson uit de gevangenis komt heeft hij het zwaar te stellen met de Italiaanse maffia. Ondertussen verandert de wereld en zijn New Yorkse wijk Harlem in rap tempo. In de jaren 1960 wint het zwarte zelfbewustzijn snel terrein.
Godfather of Harlem is een fantastische maffiaserie, vrij gebaseerd op echte personen en historische momenten. Centraal staat de bloederige strijd die de beruchte drugsbaron 'Bumpy' Johnson moet leveren om de macht, ondertussen krijg je ook een mooi beeld van de snel veranderende wereld. De zwarte inwoners van Harlem winnen in rap tempo aan zelfvertrouwen, of ze nu politicus, activist of crimineel zijn.
Er wordt fantastisch geacteerd door hoofdrolspeler Forest Whitaker als ingetogen drugscrimineel, maar ook de rest van de cast levert vakwerk. De soundtrack is genieten, al werkt de muziek bij sommige kijkers woede op: veel songs zijn uit onze tijd en niet uit de sixties.
Het geeft maar aan: Godfather of Harlem is gebaseerd feiten, maar zeker geen documentaire. Niet alles wat Bumpy en zijn activistische vriend Malcom X meemaken is letterlijk zo gebeurd.
Extra genieten voor seriefans: de openingstitels wonnen terecht een Emmy. Ze zijn werkelijk prachtig.
4 van de 5 sterren
Checken!
Partnerbijdrage
Aan topvoetbal geen gebrek dit weekend. In Duitsland begint Bayern München aan een nieuw Bundesliga-seizoen en in de Premier League wacht de clash tussen Aston Villa en Arsenal. Je ziet het allemaal live op Viaplay.
RTL bevestigt een nieuw seizoen van Special Forces VIPS
13:10Er komt dus toch een livestream van De Bondgenoten
11:31Op deze datum zie je de nieuwe Nederlandse dramaserie Pro Deo met Tjitske Reidinga
10:58Make Up Your Mind komt met een special en dít is het thema
10:40De nieuwe realityserie van André Hazes is in oktober te zien