TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Van de redactie
In het tweede seizoen van Opstandelingen duikt Sophie Hilbrand opnieuw in ruzies tussen burgers en gemeentes. Ze gaat deze keer naar Almelo, Moordrecht, Bloemendaal, Enschede, Ermelo en Zaanstad. Plekken waar burgers zich machteloos voelen.
Sophie snapt dan ook niet dat gemeentebestuurders niet altijd goed meewerken. “Je hebt als volksvertegenwoordiger de plicht om iets te zeggen op het moment dat er onvrede is en mensen zich gekwetst en onrechtvaardig behandeld voelen. Wegduiken verstrekt dat gevoel alleen maar, is min ervaring. Wij als makers van het programma laten het er ook zeker niet bij zitten.”
In de eerste aflevering van het tweede seizoen zien we vriendjespolitiek in Almelo, waardoor burgers zich verenigd hebben onder ‘De partij van vrij Almelo’. In de tweede aflevering komen de bewoners van een recreatiepark in Moordrecht in opstand. Ze betaalden veel geld voor de huizen, maar mogen er opeens niet meer wonen.
De derde aflevering gaat over het complot van het chique Bloemendaal, waarbij een raadslid zelf mikpunt wordt wanneer ze de situatie probeert te verbeteren. Het schrikbewind van Enschede is onderwerp van de vierde aflevering. Vervolgens zien we een strijd om uitbereiding van een eendenslachterij in Ermelo en tot slot zien we een zaak in Hemkade waarbij een evenementen-ondernemer, gesteund door de gemeente, een eigenaar uit een woning probeert te krijgen.
Het nieuwe seizoen Opstandelingen is vanaf 4 juni wekelijks te zien op NPO 2.
College Robert Dijkgraaf dinsdag te zien in special Eva: dit kan je verwachten
15:26Video: Maik de Boer liep hersenschudding op bij Het Zwaard van Damocles
14:11Yves Berendse geconfronteerd met mogelijke deelname aan The Masked Singer: 'Ik weet waar je naartoe wil...'
13:27Fadi heeft spijt na gedwongen vertrek uit De Bondgenoten
11:08De Oranjewinter is terug op tv: dit zijn Hélène's eerste gasten