TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
Namens Nederland verschijnen er drie mannen aan de start: Bart van Nunen, Khalid Choukoud en Abdi Nageeye. Die laatste is op papier de snelste van het drietal en liep bij diverse grote marathons al in de top 10.
Topfavoriet voor het goud is Eliud Kipchoge, de eerste man die de klassieke afstand onder de twee uur liep, zij het onder niet erkende omstandigheden. De taaie Keniaan was vijf jaar geleden ook de snelste: hij versloeg de nummer twee met een verschil van meer dan een minuut.
De olympische marathon is net even anders dan een reguliere 42 kilometer en 195 meter.
Ten eerste is de tijd niet zo belangrijk; het gaat er alleen om wie als eerste over de streep komt. Dat zorgt voor een wedstrijdverloop waarin tactiek belangrijker is dan de meeste deelnemers gewend zijn.
Verder lopen er geen ‘hazen’ mee, zoals de gewoonte is in stadsmarathons zoals die van Rotterdam en Amsterdam. Op de Spelen moeten de lopers het helemaal op eigen kracht doen.
Abdi Nageeye won in het bloedhete Sapporo zilver, een ongekende prestatie.
De TV van gisteren: de kijkers van Heel Holland Bakt Elke Dag ergeren zich groen en geel aan deelnemer Rik
20:01Videoland deelt trailer Kees Flodder vol bekende gezichten
17:32Roos Moggré gaat de zondagavonden van Pauw & De Wit presenteren
15:39Rob ontmoet nieuwe match in Married at First Sight
14:59Licht valt plotseling uit in studio Vandaag Inside: 'Johan...?'