TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
Namens Nederland verschijnen er drie mannen aan de start: Bart van Nunen, Khalid Choukoud en Abdi Nageeye. Die laatste is op papier de snelste van het drietal en liep bij diverse grote marathons al in de top 10.
Topfavoriet voor het goud is Eliud Kipchoge, de eerste man die de klassieke afstand onder de twee uur liep, zij het onder niet erkende omstandigheden. De taaie Keniaan was vijf jaar geleden ook de snelste: hij versloeg de nummer twee met een verschil van meer dan een minuut.
De olympische marathon is net even anders dan een reguliere 42 kilometer en 195 meter.
Ten eerste is de tijd niet zo belangrijk; het gaat er alleen om wie als eerste over de streep komt. Dat zorgt voor een wedstrijdverloop waarin tactiek belangrijker is dan de meeste deelnemers gewend zijn.
Verder lopen er geen ‘hazen’ mee, zoals de gewoonte is in stadsmarathons zoals die van Rotterdam en Amsterdam. Op de Spelen moeten de lopers het helemaal op eigen kracht doen.
Abdi Nageeye won in het bloedhete Sapporo zilver, een ongekende prestatie.
Afgelopen januari draaide de Nederlandse feelgoodfilm Hond & Ik nog in de bioscoop, maar je kunt 'm nu al thuis op de bank streamen!
Schattig: Jacomien Zoer laat haar pasgeboren zoontje zien
09:16Dit is waarom er op maandag 27 april 2026 geen nieuwe aflevering van Kopen Zonder Kijken is
09:13De TV van gisteren: de kijkers van Married at First Sight hebben medelijden met Ferenc
21:29Kijkers opnieuw lovend over Het Verhaal van Nederland – De Tweede Wereldoorlog
15:41Vanaf deze datum is het vijfde seizoen van De Erfgenaam te zien
Een groep van 47 samoerai wil in 47 Ronin wraak op de man die hun meester heeft gedood.
