TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Nieuws
Bij een van de grootste grensovergangen van Nederland, Berghe Autobahn, werkten in de jaren 80 meer dan zeshonderd man. Een van hen was Willem Lussing, nu aan het woord in Andere tijden. Voordat hij als douanier aan de slag ging, was hij een jongen van het platteland die zijn mannetje kon staan. Die houding kwam goed van pas. Mensen- en drugssmokkelaars en illegale wapenhandelaren die in eerste instantie de schijn probeerden op te houden, Lussing kwam ze allemaal tegen bij de Nederlands-Duitse grens.
De controles stopten in 1993 na de invoering van het Verdrag van Schengen, maar de oud-douaniers pleiten nu voor een terugkeer. Voor het dorp Tolkamer, dat grotendeels economisch afhankelijk was van de grens, was de opheffing bijvoorbeeld een grote klap.
Vanavond staat er een absolute kraker op het programma van het WK voetbal 2026. Portugal en Spanje treffen elkaar in de achtste finales, terwijl later in de nacht ook gastland Verenigde Staten weer in actie komt tegen België.
De TV van gisteren: Kijkers missen sfeer in De Avondetappe vanuit Huizen
06:47Vanavond op TV: Dertigers, Flikken Gent, Samaritan
06:00Schema achtste finales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden
06:00Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
11:46Ewout Genemans onthult startdatum van nieuw seizoen Ewout: