TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Nieuws
In veel landen is een boom zoveel meer dan alleen een onderdeel van een bos of park. Bomen die heel oud zijn, worden gezien als stille getuigen van soms wel duizenden jaren aan gemeenschapsleven. Denk daarbij aan de aracaria in Chili en natuurlijk de beroemde boabab in Senegal. Ook in het Amerikaanse California en Japan staan de nodige opmerkelijke bomen met de meest bijzondere geschiedenissen.
In de Franstalige serie Histoires d’arbes stelt verteller Jacques Gamblin ons voor aan mensen die er alles aan doen deze speciale bomen te beschermen. Zij dichten de bomen bijzondere eigenschappen toe en zien de eeuwenoude groene reuzen bijvoorbeeld als een onderkomen voor beschermgeesten. Via de bomen voelen ze soms ook een sterke band met hun voorouders en de natuur.
De reeks is bij TV5MONDE iedere zondag te zien met Nederlandse ondertiteling.
Aflevering 1 van Histoires d’arbes is zondag 11 april om 19:30 uur te zien bij TV5MONDE
Na weken vol nachtelijke wedstrijden, verrassende uitslagen en mooie goals is het eindelijk zover: de finale van het WK Voetbal 2026.
Vanavond op TV: North Sea Jazz, De erfgenaam, Monster Trucks
12:54Janine Abbring blikt terug op Zomergasten: 'Dat werd een stroef gesprek'
12:07Cast Flikken Rotterdam eert Cees Geel in rouwadvertentie: 'Dankbaar voor alles wat hij voor de serie heeft betekend'
11:44Neemt Els de Franse B&B van Magda over? B&B Vol Liefde-sterren geven update
10:44FIFA past halftime show van WK-finale aan na kritiek