TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Nieuws
In het tweede deel van dit drieluik van de Keuringsdienst van waarde over het fokken van dieren, draait het om de dikbil. Een op het oog enorm gespierde stier, maar de Keuringsdienst wil weten waarom deze runderen zo gespierd zijn. Deze krachtpatsers hoeven immers geen zwaar werk te verrichten. Wat blijkt: de spieren komen niet door inspanning, maar door een genetische fout, waarop rassen op deze erfelijke afwijking zijn doorgefokt.
De dikbil doet dus niks met zijn spieren, maar veel spiermassa zorgt wel voor mager en mals vlees - precies wat de mens graag wil eten. Omdat de runderen vanwege het doorfokken zo groot en gespierd zijn, is een natuurlijke bevalling niet meer mogelijk. Bij iedere geboorte van een dikbil is een keizersnede nodig.
Twee absolute toppers staan vandaag op het programma in de achtste finales van het WK voetbal. Brazilië neemt het op tegen Noorwegen, terwijl gastland Mexico later in de nacht de strijd aangaat met Engeland.
Tom Dumoulin analyseert de Tour de France 2026 bij de NOS: 'Ik heb een periode een afkeer gehad van het wielrennen'
06:47Vanavond op TV: Beck, NCIS, Starsky & Hutch
06:00Schema achtste finales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden
06:00Speelschema knock-outfase (zestiende finales) WK voetbal
06:00Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij