TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Nieuws
Nederland staat vandaag stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog en de oorlogssituaties daarna. De uitzending van Nationale herdenking 2021 begint met een bijeenkomst in de Amsterdamse Nieuwe Kerk. Hier houdt schrijfster Roxane van Iperen de 4 mei-voordracht. Ook zingt sopraan Laetitia Gerards een lied met begeleiding van enkele leden van het Metropole Orkest.
Rond 19.50 uur komen er beelden van de kranslegging bij het Nationaal Monument op de Dam. Daarna volgen twee minuten stilte en houdt André van Duin (Rotterdam, 1947) een toespraak. De oorlog speelde een belangrijke rol in zijn jonge jaren. Hij groeide op tussen de puinhopen van de platgebombardeerde havenstad. Zijn vader werd tijdens de oorlog tewerkgesteld, en daarover werd niet gesproken.
Vanavond staat er een absolute kraker op het programma van het WK voetbal 2026. Portugal en Spanje treffen elkaar in de achtste finales, terwijl later in de nacht ook gastland Verenigde Staten weer in actie komt tegen België.
Partnerbijdrage
Peter Faber na ziekenhuisopname: 'Artsen zijn positief'
10:40Slecht nieuws voor fans: comeback Ook Dat Nog! blijft beperkt tot één seizoen
09:22Video: Oud-deelnemers B&B Vol Liefde reageren op de nieuwe kandidaten
09:16Schema kwartfinales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden
08:49Dit programma vervangt Huizenruilers op RTL 4