TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Nieuws
De NOS staat in de vijfde en laatste serie dagelijkse Bevrijdingsjournaals stil bij de naderende Japanse capitulatie, de pogingen van de Nederlandse regering om de draad in Nederlands-Indië op te pakken en de nasleep van vijf jaar bezetting in Nederland.
Herman van der Zandt presenteert de gebeurtenissen van 75 jaar geleden met de technieken en kennis van nu. Hij wordt bijgestaan door militair historicus Christ Klep die de militaire bewegingen analyseert. In deze eerste aflevering is het 6 augustus 1945. De oorlog in Europa is voorbij, maar in Azië wordt nog volop gevochten. De Japanners weigeren op te geven, waarop Amerika het ultieme middel inzet: de atoombom. De stad Hiroshima wordt volledig vernietigd, maar krijgt Amerika hiermee Japan ook op de knieën?
De TV van gisteren: Floortje naar het einde van de wereld pakt de winst op primetime
07:00GTST Spoilers - maandag 2 t/m donderdag 5 februari 2026
06:47Vanavond op TV: Onbekend en wereldberoemd: Gebroeders van Lymborch, Het roer om, Hunter Killer
22:40Noa Vahle eerlijk over 'bewijsdrang' en kritiek op Linda de Mol en Hélène Hendriks
19:33Hila Noorzai en regisseur Nicolette Bloemberg doen bij Pauw & De Wit hun verhaal over offline halen Hila voorbij de Taliban