TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Nieuws
Zelf paella maken is heel eenvoudig met al die pakjes paellarijst uit de supermarkt. Keuringsdienst van waarde vraagt zich af of dit wel dezelfde rijst is die Spanjaarden gebruiken voor hun nationale gerecht. De presentatoren gaan op onderzoek uit. Paella komt oorspronkelijk uit Valencia, waar er bij voorkeur konijn en slakken in gaan. Dat is dus heel iets anders dan de zeevruchtenversie die vooral in kustplaatsen op het menu staat.
Over de naam van het gerecht gaan er vele verhalen, al wordt inmiddels aangenomen dat ‘paella’ afstamt van ‘patella’, het Latijnse woord voor ‘pan’. Maar het zou ook zomaar een samensmelting kunnen zijn van ‘para ella’ oftewel ‘voor haar’, verwijzend naar de mannen die vroeger één keer per jaar het gerecht voor hun vrouw maakten.
Twee absolute toppers staan vandaag op het programma in de achtste finales van het WK voetbal. Brazilië neemt het op tegen Noorwegen, terwijl gastland Mexico later in de nacht de strijd aangaat met Engeland.
Schema achtste finales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden
06:00Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
13:17Raymond Mens laat Hugo Borst keuren in Amerikaanse gaybar
12:05Arnout Hauben kondigt vervolg op tv-hit Dwars door de lage landen aan
11:40Stars on stage-winst Sosha Duysker lekte vroegtijdig uit door Disney-reclame