TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Nieuws
Zelf paella maken is heel eenvoudig met al die pakjes paellarijst uit de supermarkt. Keuringsdienst van waarde vraagt zich af of dit wel dezelfde rijst is die Spanjaarden gebruiken voor hun nationale gerecht. De presentatoren gaan op onderzoek uit. Paella komt oorspronkelijk uit Valencia, waar er bij voorkeur konijn en slakken in gaan. Dat is dus heel iets anders dan de zeevruchtenversie die vooral in kustplaatsen op het menu staat.
Over de naam van het gerecht gaan er vele verhalen, al wordt inmiddels aangenomen dat ‘paella’ afstamt van ‘patella’, het Latijnse woord voor ‘pan’. Maar het zou ook zomaar een samensmelting kunnen zijn van ‘para ella’ oftewel ‘voor haar’, verwijzend naar de mannen die vroeger één keer per jaar het gerecht voor hun vrouw maakten.
De kwartfinales van het WK voetbal 2026 gaan deze week van start. Na de achtste finales blijven er nog maar acht landen over die mogen dromen van de wereldtitel. Hieronder vind je het volledige schema van de kwartfinales, inclusief de wedstrijden en speeltijden.
De strijd om een plek in de halve finales van het WK voetbal 2026 barst los. Vanavond openen Frankrijk en Marokko de kwartfinales met een veelbelovende ontmoeting.
Cameraman Het Perfecte Plaatje op Reis heeft moeite met keuzes van Jelka van Houten
13:08Van babygeluk tot een huwelijk: zo gaat het nu met de B&B Vol Liefde-deelnemers
10:29André van Duin blijkt heel populair te zijn in het nieuwe digitale archief De Schatkamer
08:36De TV van gisteren: kijkers onder de indruk van heftige verhalen én Richard Groenendijk in Herinneringen voor het Leven
06:47Vanavond op TV: Goede tijden, slechte tijden, Daylight, Star Trek IV: The Voyage Home
Een ontslagen reddingswerker grijpt in bij een groot ongeluk in een tunnel in Daylight.
