TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Nieuws
Deze aflevering van Wildernis onder water is gewijd aan de Zuiderzee, herdoopt tot IJsselmeer nadat de Afsluitdijk hem afsloot. Voor die tijd voeren er vissersschepen, waarvan er nu enkele als wrak op de bodem liggen, net als sommige dorpen destijds door de golven verzwolgen. Maar de mens pakte ook land terug op het water, met de aanleg van de Flevo- en de Noordoostpolder, nu gebieden van Flevoland.
Nieuw land, met inmiddels ook eigen natuur. Zoals het Waterloopbos in de Noordoostpolder, nu teruggegeven aan de natuur. Het hoogteverschil en de ruime aanwezigheid van water maakte het tot prima locatie om waterwerken op schaal te testen. Tussen de bossen liggen nabootsingen van Libische oliehavens, de kust van het Ivoriaanse Abidjan en de Maasvlakte.
Er staat een aantal mooie topaffiches op het programma vandaag. Noorwegen en Frankrijk strijden om de groepswinst, Spanje neemt het op tegen Uruguay en ook België moet nog vol aan de bak voor een plek in de knock-outfase van het WK voetbal.
Shelly Sterk valt in de smaak bij VI-kijkers: 'Zo doe je dat bij de mannen'
10:11Mats uit De Bachelorette op 28-jarige leeftijd overleden
09:54Wilfred Genee raakt gevoelige snaar bij Johan Derksen: 'Jij bepaalt niet waar ik over praat'
09:07Hart van Nederland-presentatrice Nikki Herr bevallen van tweeling
08:51De TV van gisteren: ruim 1,6 miljoen kijkers blijven wakker voor Oranje