TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Stel dat er buitenaardse wezens op aarde landen, hoe moet de mens dan met hen communiceren? Wat voor ‘taal’ gebruiken de aliens? Waar begin je met ontcijferen?
Puur hypothetische vragen, maar in Arrival zijn ze voor taalkundige Louise Banks (Amy Adams) ineens heel actueel. Op verschillende plaatsen zijn buitenaardse ruimteschepen geland.
De Amerikaanse overheid heeft contact gelegd, maar van de buitenaardse reactie kan niemand chocola maken. Tijd voor Louise: samen met collega-wetenschapper Ian Donnelly (Jeremy Renner) en het leger probeert ze de boodschap te ontcijferen.
Dat is een secuur werkje, maar haast is geboden. Niet iedereen is ervan overtuigd dat de aliens vredelievende bedoelingen hebben, en de wat agressievere legermachten delen het liefst zelf de eerste klap uit.
Is het überhaupt mogelijk om op zo’n korte termijn wederzijds begrip te kweken? En wat als de mensheid niet blij is met de buitenaardse boodschap?
Regisseur Denis Villeneuve wist meteen wie hij wilde voor de hoofdrol in Arrival: Amy Adams. Ze moest alleen wel nog in zijn film willen spelen.
Dat bleek geen probleem. Nog geen 24 uur nadat Villeneuve haar het script had gestuurd, zei de actrice ja tegen de rol.
Amy Adams’ personage spreekt in de film een aardig mondje over de grens. In het echt was dat wel anders.
Voordat de opnames van Arrival begonnen, sprak Adams nog geen woord Mandarijn. Omdat Louise die taal vloeiend spreekt, moest Adams flink aan de bak.
GTST Spoilers - maandag 26 t/m donderdag 29 oktober 2026
06:47Vanavond op TV: Meisje met de parel - Portret van een icoon, Race across the world, Jason Bourne
22:41René van der Gijp vertelt in VI over Maarten Spanjer: 'Het liep altijd uit de hand' (video)
14:42Geen rol voor Cornald Maas bij Songfestival 2027: 'Had het graag nog een keer gedaan'
14:10De eerste beelden van Expeditie Robinson zijn er: 'Jullie zijn écht nog niet klaar voor wat jullie gaan zien'