TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Tijdens de Tweede Wereldoorlog vraagt het verzet bankier Walraven ‘Wally’ van Hall (Barry Atsma) om hen met zijn financiële contacten en vakkennis bij te staan. Hij twijfelt geen moment.
Samen met zijn broer Gijs (Jacob Derwig) bedenkt Walraven een ingewikkelde constructie van leningen. Zo sluizen ze miljoenen guldens weg bij de Nederlandsche Bank.
Dat geld gebruiken ze om het verzet te ondersteunen. Maar de nazi’s en hun met de Duitsers heulende baas krijgen de ondergrondse beweging al snel in de smiezen.
Regisseur Joram Lürsen (Alles is liefde) baseerde het oorlogsdrama Bankier van het verzet op feiten. De broers Walraven hebben echt bestaan.
Barry Atsma bereidde zich goed voor om Walraven van Hall te spelen. Daarvoor had hij meerdere gesprekken met Walravens zoon Aad, die inmiddels al in de tachtig was.
Regisseur Joram Lürsen gaf toe dat hij in Bankier van het verzet af en toe afwijkt van de geschiedenis. Niet alles wat je in de film ziet is dus echt zo gebeurd.
Wel gebruikte hij input van de familie Van Hall tijdens het schrijven van het script. De Van Halls hadden het recht om hun veto uit te spreken als het script te veel afweek van de werkelijkheid.
Vanavond op TV: Bij ons op de Wallen, Undercover in Nederland, Logan
00:48Komende week in GTST: Zwenkende zorgenkindjes en de verlossende videobiecht
20:19Gaan we Van Roosmalen en Groenteman terugzien bij SBS6? 'Zou zeker kunnen'
16:07Verborgen Verleden 2026: deze BN'ers doen mee
15:14Dit weten we al van Chateau Moordland, de speelfilm van de Meilandjes