TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De vrouw die Pippi Langkous bedacht kan haast geen muurbloempje zijn geweest. Dat was Astrid Lindgren ook niet, verre van.
Dat blijkt uit Becoming Astrid, een biografische film over de jonge jaren van de schrijfster. De film begint met de oude Astrid. Een brief van een jonge lezer doet haar terugdenken aan haar jeugd. En dan vooral die ene vraag: “Hoe kunt u zo goed schrijven over kind zijn als u zelf nauwelijks kind bent geweest?”
Astrid (Alba August) groeit in de jaren 20 op op het Zweedse platteland. Als tiener gaat ze aan de slag bij een lokale krant. Dan raakt ze zwanger van haar – getrouwde – hoofdredacteur, maar daar laat de jonge Lindgren zich niet door uit het veld slaan.
Becoming Astrid maakt nieuwsgierig naar meer: er valt zo veel te vertellen over Lindgrens leven, dat Pippi Langkous nog niet eens aan bod komt. Volop voer voor een vervolg dus.
Pernille Fischer Christensen schreef het scenario van Becoming Astrid samen met haar man, Kim Fupz Aakeson. Christensen kreeg het idee toen ze een krantenartikel over Astrid Lindgren las. Dat stuk beschreef de jonge jaren van de schrijfster, waarin ze van Zweden naar Denemarken verhuisde. Aakeson is niet alleen scenarioschrijver. Hij schrijft ook kinderboeken, net als hoofdpersoon Astrid Lindgren.
Na een enerverend begin van de knock-outfase staan dinsdag opnieuw drie zestiende finales op het programma van het WK voetbal. Frankrijk, Noorwegen en gastland Mexico gaan op jacht naar een ticket voor de achtste finales.
Op deze manier is VI concurrenten Renze en Pauw & De Wit te slim af
10:23Dit is wanneer het nieuwe seizoen van Make Up Your Mind begint
09:40Dit is wanneer het tweede seizoen van Bestemming X te zien is
08:32Tamara Elbaz en Maria Tailor keren terug in The Real Housewives of Amsterdam
08:26Dit zijn de gasten van het laatste seizoen van Zomergasten