TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Egypte, 2013. Het is twee jaar na de Arabische lente en het afzetten van president Hosni Moebarak. Opnieuw is het onrustig in hoofdstad Caïro.
Het leger heeft president Morsi afgezet en overal in de stad zijn demonstraties.
Door de straten rijdt een arrestatiewagen. In dat busje speelt het beklemmende Clash zich af.
Achterin zit een bont gezelschap aan arrestanten: twee journalisten en voor- en tegenstanders van Morsi.
Buiten is het een chaos. Continu bekogelen demonstranten de bus met stenen.
Binnen is de sfeer gespannen, de meningen lopen ver uiteen en verwijten vliegen in de veel te kleine en te warme ruimte over en weer.
Maar, zo laat regisseur Mohamed Diab met zijn film zien, de verschillen zijn helemaal niet zo groot als deze mensen denken. Ga maar na: nog maar twee jaar geleden stonden ze allemaal zij aan zij in demonstraties tegen het dictatoriale regime van Moebarak.
Tom Hanks was erg onder de indruk van de film. Hij stuurde regisseur Mohamed Diab zelfs een berichtje om hem te bedanken.
Volgens de acteur zou Clash ervoor zorgen dat het westen anders tegen politiek en democratie in het Midden-Oosten aan zou gaan kijken.
Hanks stond niet alleen in zijn bewondering. Clash viel op filmfestivals over de hele wereld in de prijzen.
Partnerbijdrage
De TV van gisteren: magere start voor Het Diner en 'pijnlijk foutje' in tv-première Máxima
06:47Vanavond op TV: De vrouwen van ..., So you think you can dance, Beverly Hills Cop II
13:00Máxima-regisseurs keken wel vijftig keer naar huwelijk Willem-Alexander en Máxima
11:12Katja Schuurman aangevallen door een geest in De Drop
11:07Kijkcijfers: Voice of Holland blijft ook zonder Blind Auditions de concurrentie de baas