TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Egypte, 2013. Het is twee jaar na de Arabische lente en het afzetten van president Hosni Moebarak. Opnieuw is het onrustig in hoofdstad Caïro.
Het leger heeft president Morsi afgezet en overal in de stad zijn demonstraties.
Door de straten rijdt een arrestatiewagen. In dat busje speelt het beklemmende Clash zich af.
Achterin zit een bont gezelschap aan arrestanten: twee journalisten en voor- en tegenstanders van Morsi.
Buiten is het een chaos. Continu bekogelen demonstranten de bus met stenen.
Binnen is de sfeer gespannen, de meningen lopen ver uiteen en verwijten vliegen in de veel te kleine en te warme ruimte over en weer.
Maar, zo laat regisseur Mohamed Diab met zijn film zien, de verschillen zijn helemaal niet zo groot als deze mensen denken. Ga maar na: nog maar twee jaar geleden stonden ze allemaal zij aan zij in demonstraties tegen het dictatoriale regime van Moebarak.
Tom Hanks was erg onder de indruk van de film. Hij stuurde regisseur Mohamed Diab zelfs een berichtje om hem te bedanken.
Volgens de acteur zou Clash ervoor zorgen dat het westen anders tegen politiek en democratie in het Midden-Oosten aan zou gaan kijken.
Hanks stond niet alleen in zijn bewondering. Clash viel op filmfestivals over de hele wereld in de prijzen.
Liegen en bluffen centraal in psychologische realityshow Het Diner
14:06No Way Back VIPS keert terug op televisie en dit is de startdatum
13:48Tunnelvisie met Thomas: 'Dit zou een hint kunnen zijn naar Sahil...'
13:46Dit is wanneer de nieuwe talkshow van Yvonne Coldeweijer van start gaat
12:31De Staatsloterijshow keert terug bij SBS6 met Hélène Hendriks als presentatrice